Lašveidīgo zivju nārsta laikā pārbaudēs atklāti 8 pārkāpumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Oktobrī, veicot pastiprinātu ūdenstilpņu kontroli lašveidīgo zivju nārsta laikā, Valsts vides dienests (VVD) inspektori devušies 151 pārbaudē. Pārbaužu laikā tika atklāti 8 administratīvie pārkāpumi, no kuriem pieci bija makšķerēšanas noteikumu pārkāpumi un trīs rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpumi, informēja dienests.

Pārbaužu rezultātā tika atrasts un izcelts nelikumīgi izmantots 61 zivju tīkls, 2 zivju murdi, 2 vēžu murdi un 41 nēģu ķeramais rīks.

Visvairāk nelegālu zivju ieguves rīku tika konstatēts Kurzemes upēs.

Pārbaudēs VVD sadarbojās ar Valsts policijas, pašvaldību policijas, Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonām un sabiedriskajiem vides inspektoriem.

Kopumā šī gada oktobrī netika novērota aktīva lašu un taimiņu nārsta migrācija no jūras uz upēm. Speciālisti to skaidro ar salīdzinoši zemo ūdens līmeni upēs. Mēneša vidū, pieaugot nokrišņiem un ūdens līmenim ceļoties, bija vērojams migrācijas un nārsta aktivitātes pieaugums, kas turpināsies novembrī.

Valsts vides dienesta inspektori arī novembrī turpinās pastiprināti kontrolēt ūdenstilpes, piedaloties sabiedriskajiem vides inspektoriem un citu valsts un pašvaldību kontrolējošo institūciju pārstāvjiem. VVD aicina iedzīvotājus neiegādāties nelikumīgi nozvejotas zivis, kā arī turpmāk ziņot par novērotajiem pārkāpumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti