Panorāma

Jāaizstāv sava zeme un jāpalīdz to darīt arī citiem

Panorāma

Panorāma

Bērniem liela interese par NBS bruņu tehniku

Lāčplēša dienas Zemessardzes parādē Kuldīgā bērniem liela interese par bruņu tehniku un dienestu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Lāčplēša dienā no Kuldīgas vecā tilta līdz pilsētas laukumam Kuldīgā notika Zemessardzes parāde. Pēc tās bija iespējams tehniku apskatīt un arī paņemt rokās ieročus, par ko lielu interesi izrādīja bērni.

Nelielu parādi caur Kuldīgu veica Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons. Interese par viņu tehniku bija liela. Interesentu vidū gan cilvēki, kas paši reiz bijuši zemessargi, gan tādi, kuriem līdz pilngadībai jāgaida vēl 10 gadi. 

Uzrunātie jaunieši sacīja, ka pirmo reizi pieskaras šādai tehnikai:

"Reāli laba sajūta. Nekad pie šāda nav būts." 

"Kuldīgā katru gadu ir, bet es neesmu bijusi."

"Es arī neesmu bijusi, šī ir mana pirmā reize."

Savukārt bijušais zemessargs Juris Nikāzis sacīja: "Te ir maz, mēs bijām domājuši, ka būs daudz vairāk tehnikas. Bet, nu, senos laikos nebija vispār, tikai cilvēku bija ļoti daudz. Jaunieši ir, tas jau galvenais. Mums jau vajadzīgs, lai ir, kas nomaina mūs, kas stāsies Jaunsardzē, Zemessardzē."

Arī par dienestu jauniešiem interese ir. Un ne tikai puišu vidū. Uzrunātie jaunieši pauda:

"Es gribēju, bet es neiestājos [Jaunsardzē]. Es jau no 10 gadu vecuma varēju, bet nezinu, kāpēc neiestājos.

"Es arī ļoti gribu iestāties. Tāpēc, ka man radinieki jau ir. Man liekas interesanti."

Normunds, kurš atvedis dēlu, lai parādītu viņam ieročus, atzina, ka bērnu vidū ļoti mainījusies uztvere par to, kas ir dienests. Tāpēc Lāčplēša dienā nāk apsveicināties ar zemessargiem: "Es vēl esmu tas gadu gājums, kuriem bija obligātais dienests. Bet es dienēju latviešu armijā. Domāju, ka katram puisim tas ir no mazotnes. Tagad spēles arī visas ir ar šaušanu. Tomēr īsts ierocis ir īsts."

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris, pulkvežleitnants Rinats Ažēns stāstīja, kādus jautājumus jaunieši uzdeva: "Tie jautājumi ir vairāk – kādi ir ieroči, kāda ir tehnika, ko ar to dara vai ko nevar, kāds ekipējums, cik ērts? Manuprāt, tie ir tie jautājumi, kas jauniešiem vairāk interesē. Mazāk par to, kā dienēt un kur dienēt. Vēl jau ir laiks pārdomām."

Tehnikas prezentēšana Kuldīgā ir Zemessardzes tradīcija, pērn tā nenotika kovida pandēmijas dēļ. Šogad, atzīmējot Lāčplēša dienu, bataljonā norādīja, ka papildināsies zemessargu rindas. Lāčplēša dienas vakarā zvērestu nodos 22 cilvēki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti