Krustpunktā

Latvijas sabiedrība noveco. Scenāriji nākotnei tuvāko desmit gadu laikā

Krustpunktā

Neskaidrības OCTA piemērošanā: Likums atdots FM, diskusijas turpināsies

Jānis Reirs par pensiju indeksāciju, pabalstiem un bērnunamiem

Labklājības ministrs: Situācija bērnunamos ir kardināli uzlabojusies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Situācija Latvijā esošajos bērnunamos ir kardināli uzlabojusies, un par to liecina dažādu iestāžu ziņojumi. To Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

Pēc viņa teiktā, situācija bērnunamos Latvijā ir jāvērtē kopš 2000. gada sākumā. Sākotnēji bērnunamos bijusi izplatīta fiziska vardarbība. Pēc sodu noteikšanas fizisko vardarbību nomainījusi emocionālā vardarbība.

Pēdējā laikā situācija bērnunamos ir uzlabojusies, un par to liecina gan ANO ekspertu ziņojumi, gan Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) un Labklājības ministrijas (LM) speciālistu bērnunamos veikto auditu rezultāti.

Bērnunami ir pašvaldību pārziņā, izņemot atsevišķus aprūpes centrus bērniem ar īpašām vajadzībām. Bērnunamu sociālie darbinieki apzinās, ka šie auditi ir nopietni. “Nav tā, ka atbrauc un sarunā rezultātus,” teica ministrs.

Reirs neizslēdza, ka bērnunamos arvien ir vardarbība pret bērniem, taču sistēma esot veidota tā, lai šos gadījumus izķertu. Piemēram, plaši atspoguļoto vardarbību Jelgavas bērnunamā atklāja psiholoģe LM veiktā audita laikā.

Pēc vardarbības atklāšanas Jelgavas bērnunamā veiktas "nozīmīgas izmaiņas", teica ministrs.

Vienlaikus Reirs atzina, ka ir padomā "daudzi soļi", lai risinātu bērnunamu problēmu. Līdz 2023. gadam iecerēts īstenot Eiropas Savienības finansēto deinstitualizācijas projektu. Līdzekļi netiks ieguldīti apstākļu uzlabošanai bērnunamos, bet gan "pakalpojuma radīšanā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti