Labklājības ministrs: Jauniešu bezdarba rādītāji ir satraucoši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Jauniešu bezdarba rādītāji ir satraucoši, sestdien, 28.martā, Latvijas Zemnieku savienības kongresa laikā atzina labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Vecumā no 15 līdz 29 gadiem pašlaik nemācās un nestrādā kopumā 50 000 jauniešu.

"Tas ir satraucošs cipars. Ja šie jaunieši dzīvotu vienā pilsētā, tā būtu piektā lielākā valstī - lielāka par Valmieru vai Rēzekni. Statistika uzskatāmi norāda, ka jauniešiem, kuriem ir grūtības iekļauties darba tirgū, ir zems izglītības līmenis un praktiskās pieredzes trūkums," stāstīja ministrs.

Viņš sacīja, ka ir jāiegulda liels darbs, atbalstot jauniešus un dodot viņiem makšķeri, ar ko noķert savu zelta zivtiņu. Ministrs norādīja uz Latvijai pieejamo programmu "Jauniešu garantija", kurā novirzīti ievērojami līdzekļi tieši jauniešu bezdarba mazināšanā.

Kā vēstīts, "Jauniešu garantija" ir Eiropas Komisijas iniciatīva. Programmas īstenošanai Latvijā līdz 2020.gada beigām Eiropas Komisija, Latvijas valsts un privātie finansētāji atvēlējuši vairāk nekā 66 miljonus eiro.

Latvijā programmas pasākumus īsteno Nodarbinātības valsts aģentūra, profesionālās izglītības iestādes Valsts izglītības attīstības aģentūras vadībā un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas dažādas aktivitātes vasarā uzsāks sadarbībā ar vietējām pašvaldībām visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti