Labklājības ministrs Gatis Eglītis viesojas labdarības maratona «Dod pieci!» studijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Trešdien, 22. decembrī, no labdarības maratona "Dod pieci!" stikla studijas Doma laukumā skanēja Latvijas Radio 1 raidījums "Krustpunktā", kurā tika pārrunāta šī gada maratona tēma – vides pieejamība cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Raidījuma viesis bija Labklājības ministrs Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija), ar kuru tika runāts par valsts politiku un atbalstu šajā jomā.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis izteica pateicību un atzinību labdarības maratona "Dod pieci!" komandai, kas katru gadu aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Kā jau ziņots, šogad "Dod pieci!" aicina ziedot, lai veidotu pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

Sarunā ar Latvijas Radio 1 radījumu "Krustpunktā" labklājības ministrs Eglītis norādīja, ka valsts un pašvaldību atbalsts nesedz visas vajadzības cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem gan attiecībā uz publisko ēku pieejamību, gan uz privātajiem mājokļiem. Šī iemesla dēļ daudz jautājumu nākas risināt cilvēkiem pašiem.

"Viss atduras pret naudas apjomu, ko varam atvēlēt šo vajadzību īstenošanai. Tas, ko plānojam viena mājokļa pielāgošanai, no valsts puses būs grants 12 000 eiro apmērā, bet arī ar to visam nepietiks. [..] Mans uzdevums tuvāko mēnešu laikā būs kopā ar Finanšu ministriju un "Altum" izveidot finanšu instrumentu, kur gadījumos ar tehnisko pielāgošanu būtu iespējams saņemt vai nu grantu, vai aizdevumu," izteicās ministrs Eglītis par turpmākajiem plāniem saistībā ar vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionālie traucējumiem.

Ministrs Gatis Eglītis informēja, ka Latvijā par sociālo pakalpojumu sniegšanu ir atbildīgas pašvaldības, kas to īsteno ar sociālo dienestu palīdzību. Protams, finansējuma jautājums ir aktuāls katru gadu, atzīst ministrs un norāda, ka tādējādi sāk veidoties rindas, lai cilvēki ar funkcionālajiem traucējumiem iegūtu palīglīdzekļus. Ministrs gan izteicās, ka diemžēl vēl joprojām ir pašvaldības, kuras šajos jautājumos ir nevērīgas.

"Iekļaujoša vide ir svarīga, un uz to jāstrādā. Mēs šeit, studijā, to ļoti labi saprotam, bet sabiedrībā kopumā tas nav pašsaprotami. Tas ir vēl 10 līdz 20 gadu jautājums, kamēr sasniegsim līmeni, kāds ir Skandināvijā, kur ļoti labi saprot, ka visiem jāpalīdz iekļauties sabiedrībā," sacīja Eglītis.  

Raidījumā tika runāts arī par nodarbinātības jautājumu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Ministrs norādīja, ka „subsidētās nodarbinātības periods tiks pagarināts no 12 līdz 18 mēnešiem. Tas ir pietiekoši ilgs laiks, lai pusotra gada laikā izveidotu labas darba attiecības. Otrkārt, turpmāk valsts finansēs visas sociālās iemaksas. Darba devējiem būs izdevīgi nodarbināt šādus cilvēkus”. Tāpat labklājības ministrs publiski apsolīja, ka no 2023. gada katru gadu invaliditātes pensijas tiks piesaistītas visas valsts ekonomikas attīstībai.

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti