Panorāma

Rosinās stingrāk ierobežot smēķēšanu jauniešu vidū

Panorāma

Visi piedāvājumi ukraiņiem Latvijā – propozycii.lv

Palīdzot bēgļiem, sadarbojas kā vēl nekad iepriekš

Labdarības organizācijas: Latvijas iedzīvotāji bēgļiem ziedo labāko, kas viņiem ir 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Sākoties karam, liela daļa saziedoto mantu tika aizvestas uz Ukrainu. Turp joprojām tiek sūtīts nepieciešamais, bet pašlaik daļa saziedotā paliek arī Latvijā un nonāk pie bēgļiem no Ukrainas, kas mājas pametuši gandrīz bez nekā. Labdarības organizācijas uzteic sen nepieredzētu solidaritāti, kad iedzīvotāji ziedo labāko, kas viņiem ir. 

Pestīšanas armijas galvenajā ēkā Rīgā, Bruņinieku ielā, nāk gan ziedotāji, gan bēgļi. Darbinieki uzteic, ka pretēji citām situācijām, kad labdarībai nes to, kas pašiem kļuvis lieks, šoreiz cilvēki bēgļiem gatavi atdot pārsvarā labas kvalitātes, mazlietotas mantas. Daudz pavisam jaunu, kas pirktas tieši Ukrainas bēgļu atbalstam. Un šīs preces ir ļoti vajadzīgas. Anna atbraukusi ar bērniņu no Odesas tikai ar to, kas pašiem mugurā.

"Kad atbraucām, sapratām, ka nepaņēmām ne dvieļus, ne gultas veļu, neko nepaņēmām. Tāpēc nācās nākt šurp. Paldies par to, ko jūs darāt mums, ukraiņiem. Es atbraucu vispār bez nekā," saka Anna Aleksandra.

"Kurš atbraucis vienās iešļūcenēs vai jakā, kad bija auksti. Tā ir ļoti laba iespēja atrast sev kaut ko, piemeklēt. (..) Mums tik ļoti daudzi bērnu ratiņi un kvalitatīvi bērnu ratiņi izgājuši cauri šai vietai, un cilvēki ir saņēmuši.

Un vakar arī situācija, kad mums sēžamo sporta ratiņu trūkst, un pēkšņi nāk cilvēks, saka, "es atvedu trīs". Un man liekas, ka tas labais vairo labo,"

saka Pestīšanas armijas reģionālā sociālā darba vadītāja Inese Krastiņa.

Zinot, ka labdarības kastēs reti kāds būs iedomājies ziedot jaunas zobu birstes vai jaunu apakšveļu, labdarības organizācija "Ziedot.lv" paredzējusi katram Ukrainas bēglim dāvanu karti 50 eiro apmērā, ko var iztērēt lielākajos pārtikas veikalos. Pašlaik dāvanu kartes pieejamas Rīgā, taču tuvāko dienu laikā būs atrisināta iespēja tās saņemt arī reģionos.

Vērojama ne vien solidaritāte starp iedzīvotājiem, bet arī starp organizācijām. Bēgļu skaitam pieaugot, labdarības organizācijas sadarbojas savā starpā kā vēl nekad iepriekš.

""Ziedot.lv" no saziedotajiem kopumā 6,3 miljoniem eiro uz šo brīdi 800 000 eiro ir nodevis citu labdarības organizāciju rīcībā, lai viņi pa tiešo sniedz palīdzību, jo mēs nevaram visu vieni," atzīst labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Savukārt, lai labāk koordinētu palīdzības sniedzējus, top karte ar palīdzības punktiem.

"Šobrīd strādājam pie šīs kartes, kurā varēs redzēt, gan kur šī labdarības organizācija atrodas, gan kādu palīdzību var saņemt kādā laika, vai nepieciešams iepriekš pieteikties," stāsta biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes locekle Linda Jākobsone.

Taču līdz šim bēgļi par palīdzības iespējām uzzina paši savā kopienā. Pirmie, kam palīdzēts, informāciju nodod tālāk un, piemēram, "Telegram" grupās cilvēki dalās ar informāciju par palīdzības iespējām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti