Labdarības maratons «Dod Pieci» šogad aicinās palīdzēt bērnunamos augošajiem bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Jau ceturto gadu Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un labdarības organizāciju "Ziedot.lv" organizēs labdarības maratonu "Dod Pieci", kas noritēs no 17. līdz 23. decembrim. Šogad "Dod pieci" aktualizēs Latvijas bērnu namos valdošo situāciju un nepieciešamību dot bērnunamu bērniem iespēju augt ģimenē, informē projekta "Dod Pieci" komunikācijas vadītāja Līga Andžāne.

Latvijā ik gadu vidēji 1500 bērnu dzīvo bērnu namos – bez vecākiem un bez ģimenes, ik dienu saskaroties ar tādām problēmām kā vardarbība, mīlestības trūkums un pamestība, par ko institūcijas zina jau gadiem, tomēr nav spējušas šo situāciju labot vai mainīt.

Pēdējo mēnešu laikā gan sabiedrisko mediju projektā "Sistēmas bērni", gan citos masu medijos spilgti izgaismotas problēmas, ar kurām saskaras bērnu namu audzēkņi, kuriem ir liegtas daudzas laimīgai bērnībai un veiksmīgai nākotnei tik nepieciešamās lietas.

"Mēs ticam, ka katram bērnam vajag ģimeni, un, ka Latvijas sabiedrībā ir pietiekami daudz cilvēku, kas bērnu namos nonākušajiem bērniem to varētu dot.

Neskaitāmi piemēri apliecina, ka bērnu nams kā institūcija nav labākā izvēle, tāpēc šogad "Dod Pieci" aktualizēs nepieciešamību palīdzēt tiem bērniem, kuriem ir vajadzīga ģimene," izziņojot šā gada labdarības maratona tēmu Latvijas Radio – Pieci.lv ēterā piektdien, 6. oktobrī, pauda viens no "Dod pieci!" idejas autoriem, Pieci.lv programmu vadītājs Toms Grēviņš. Viņš informēja, ka šī gada labdarības maratona oficiālais tēmturis būs #SalaboBērnību.

"Par to, tieši kam šogad aicināsim ziedot labdarības maratona "Dod Pieci" ietvaros, vēl informēsim, taču jau tagad varam paust, ka tā būs iespēja palīdzēt un atbalstīt bērnus, kuri neaug ģimenēs," sacīja Pieci.lv satura galvenā redaktore Anna Platpīre.

“Mēs vēlamies, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu iespēja piedzīvot laimīgu bērnību un ģimeni. Katram bērnam vajag ģimeni, jo bez ģimenes nav bērnības.”

Labdarības maratons "Dod Pieci" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kurā dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni. Akcijas "Dod Pieci" komanda gandrīz nedēļu pavada stikla studijā Rīgas centrā, cauru diennakti atskaņojot ziedotāju izvēlētās dziesmas. Ziedojumi līdz šim novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām un vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai.

Pirmajā labdarības maratonā "Dod Pieci" 2014. gada decembrī saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5000 trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju. 2015. gadā saziedoti 135 546 eiro, kas sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Savukārt 2016. gadā saziedota līdz šim lielākā summa "Dod Pieci" vēsturē – 190 910 eiro, kas nodrošinās iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai. 

Par ieguldījumu sabiedrības labā "Dod Piec!" piektdien, 6. oktobrī, tiks pasniegta Eiropas pilsoņu balva – tās pasniegšanas ceremoniju varēs vērot tiešraidē šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti