Labdarības maratons «Dod pieci! 2021» noslēdzies – kopumā saziedoti 470 078 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Labdarības maratona "Dod pieci! 2021" 154 stundu garā tiešraide ir noslēgusies. Ziedojumu apjoms, lai veidotu pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, pēdējā dienā sasniedza 470 078 eiro. Šī ir lielākā saziedotā summa labdarības maratona "Dod pieci!" vēsturē. Taču "Ziedot.lv" mājaslapā viss turpinās – būs iespējams ziedot līdz pat 6. janvārim.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Kopš 17. decembra Doma laukuma stikla studijā bija ieslēgti Latvijas Radio 5 – "pieci.lv" dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Linda Samsonova. Viņi atskaņoja tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un uzņēma mūziķus, sabiedrībā pazīstamus cilvēkus un tematiskos viesus, lai runātu par vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Visa maratona garumā uzklausīti arī ziedotāju pieredzes stāsti.

"Sajūtas visa maratona garumā bijušas dažādas. Bijis liels prieks, bijušas skumjas. Ekstāze un pagrimums, bet tas nav traucējis mums katram darīt savu darbu pēc iespējas labāk," stāsta "Dod pieci!" stiklas studijas dīdžejs Magnuss Eriņš.

Savukārt "Dod pieci!" ceturtais dīdžejs Toms Grēviņš šogad pieņēma patiesi lielu izaicinājumu, kļūstot par skrienošo dīdžeju. Toms veica piecus maratonus 42 kilometru distancē četrās pilsētās – Rīgā, Ventspilī, Liepājā un Cēsīs, kopumā pievarējot 210 kilometrus, tādējādi ar kustību palīdzot tiem, kam kustība Latvijā ir ierobežota. Un par katru noskrieto maratonu kāds Latvijas uzņēmums vai organizācija ziedoja vismaz 10 000 eiro. Ziedotāju vidū bija uzņēmums "Bonava Latvija", kompānija "Circle K Latvija", Izraēlas vēstniecības Latvijā, uzņēmumi "Printful" un "Rimi Latvija". Kopā, Tomam skrienot, savākti 84 765 eiro, kas pieskaitīti labdarības maratona "Dod pieci!" kopējam ziedojumu čekam maratona izskaņā.

Noslēdzot labdarības maratonu "Dod pieci!" sabiedrisko mediju pārstāvji, "Ziedot.lv" un invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" atklātā vēstulē aicina atbildīgās amatpersonas valsts līmenī pielāgot vidi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Dokumenti

Atklātā vēstule par vides pieejamības nodrošināšanu Latvijā

Lejuplādēt

52 KB

Vēstule adresēta Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājai, Ministru prezidentam, kā arī visam Ministru kabinetam un Saeimas atbildīgajām komisijām. Tāpat vēstuli izsūtīs pašvaldību vadītājiem, mediju uzraugiem, Darba devēju konfederācijai, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai un Latvijas izglītības vadītāju asociācijai.

Vēstulē vairāk nekā 20 punktos tiek pieprasīts, piemēram, līdz 2025. gadam nodrošināt visu valsts un pašvaldību ēku un pakalpojumu pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un uzraudzīt prasību izpildi arī turpmāk. Kā arī palielināt asistentu atalgojumu un pieejamību, tāpat līdz nākamā gada rudenim noteikt obligāto minimumu, kas jānodrošina valstij un pašvaldībām, izveidojot vienotu pakalpojumu grozu. Nodrošināt iespēju mācīties zīmju valodu bez maksas ikvienam un vēl daudzas citas prasības.

Kā pēdējie labdarības maratona "Dod pieci! 2021" muzikālie viesi uzstājās grupa "Prāta Vētra", kuru priekšnesumu laikā īpaši aktīvi ziedotāji bija bērni. Šo gandrīz septiņu dienu laikā uz stikla studiju Doma laukumā ziedotāji devās kopā ar saviem bērniem, tādējādi iedvešot cerību, ka nākamās paaudzes, kas dzīvos Latvijā, būs ar krietni lielāku emocionālo inteliģenci un empātiju pret otru cilvēku.

Līdz labdarības akcijas noslēdzošajai dienai saņemti 84 palīdzības pieteikumi, liela daļa no tiem ir par pacēlāju ierīkošanu uz otro vai trešo stāvu. Taču cilvēki, kas līdz šim nav paspējuši pieteikties, ir aicināti aizpildīt pieteikumus arī pēc labdarības maratona beigām "Dod pieci!" mājaslapā. "Dod pieci!" 154 stundu laikā saņemti neskaitāmi zvani un ziņas, kurās cilvēki apliecina tēmas aktualitāti un atzīst, ka par to ir jārunā pēc iespējas vairāk.

Labdarības maratona "Dod pieci!" galvenais princips ir dziesmas apmaiņā pret ziedojumu. Šī gada "dārgākā" dziesma ir Simon & Garfunkel izpildītā "The Sound of Silence", par ko saņemti 10 540 eiro no 31 ziedotāja, otrajā vietā ierindojas Imanta Kalniņa skaņdarbs "Pūt vējiņi", par kuru pieci ziedotāji atdevuši 5 035 eiro. Trešajā vietā Arcade Fire dziesma "Everything Now", par ko 18 ziedotāji atdevuši 3 800 eiro.

"Dod pieci!" maratona laikā jau ceturto gadu norisinājās labdarības izsoles, kurās varēja tikt pie unikālām lietām, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi. Labdarības izsolēs šogad iegūta rekordliela summa – vairāk nekā 24 000 eiro. Iegūtie līdzekļi tiks ziedoti šī gada "Dod pieci!" tēmai – atbalstam cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. "Dārgākās" lietas un piedzīvojumi šī gada izsolēs bija – grāmatas "DAILEI 100" eksemplārs ar Dailes teātra aktieru autogrāfiem, kas tika izsolīta par 2 999 eiro, trīs dienu ziemas ekspedīcija ar Elīnu Baltskaru un Mārtiņu Zvīdriņu tika izsolīta par 2 869,69 eiro, savukārt uzstāšanos stikla studijā kāds brālis iegādājās savai māsai par 2 100 eiro.

Atgādinām, ka ziedot "Dod pieci!" vēl iespējams līdz pat februāra beigām "Circle K" degvielas uzpildes stacijās, iegādājoties karsto dzērienu "Labo nodomu krūzē". No tās 10 centus ziedos pircējs, savukārt vēl 10 centus – "Circle K". Ziedot varēs līdz pēdējai pieejamajai "Labo nodomu krūzei" visās "Circle K" degvielas uzpildes stacijās Latvijā.  

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šogad ziedojumi tiks novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" jau astoto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju "Ziedot.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti