Dienas ziņas

Dīdžejs piesaista ziedojumus, skrienot maratonus

Dienas ziņas

Pārtikas programmai Jemenā trūkst līdzekļu

"Dod pieci" maratonā saziedoti 133 612 eiro

Labdarības maratona «Dod pieci!» ziedojumu summa sasniegusi 133 612 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizvadīta sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” ceturtā diennakts, un zināms, ka līdz 21. decembra pulksten 18.00 saziedoti 133 612 eiro, lai veidotu pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Labdarības maratona "Dod pieci!" stikla studijas dīdžeji atskaņo tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas, gan uzklausa vairākus ekspertu, ziedotāju un vēstnešu pieredzes stāstus un viedokļus. Savukārt skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš šodien Cēsīs veica ceturto skrējienu 42 kilometru distancē, tādējādi ar kustību palīdzot tiem, kam tā ir ierobežota. Šī skrējiena atbalstītāji bija uzņēmums "Printful", kas ziedoja gan 10 000 eiro, gan 5 eiro par katru "Printful" darbinieka šodien noskrieto kilometru.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Labdarības maratona "Dod pieci!" piektās dienas rītā viesojās Latvijas Neredzīgo biedrības centrālās valdes priekšsēdētāja Svetlana Sproģe, kura uzskata, ka Latvijā dzīvot ir brīnišķīgi, neraugoties uz to, vai cilvēkam ir redzes traucējumi vai nav:

"Varbūt tiem, kuriem ir redzes traucējumi, jāpielāgojas mazliet vairāk. Valsts atbalsta ar tehniskajiem palīglīdzekļiem un sociālo rehabilitāciju, kur cilvēki apgūst dažādas prasmes un iemaņas, lai dzīvotu pēc iespējas patstāvīgāk. Pēdējos gados valsts atbalsta arī suņus pavadoņus un žurnālu “Rosme”, kas pielāgots piecos dažādos formātos."

 

Katru dienu "Dod pieci!" stikla studijā viesojas šī gada tēmas vēstnese Justīne Savitska. Šodien viņa aktualizēja tēmu par to cilvēku nodarbinātību, kuriem ir funkcionālie traucējumi. Viņa informēja, ka 40% cilvēku ar invaliditāti strādā, taču vairāk nekā 80% to cilvēku, kuriem ir intelektuālās attīstības traucējumi, nestrādā.

“Darba devējam būtu labi zināt par darba ņēmēja invaliditāti, lai nodrošinātu nepieciešamo darba vidi, bet, ja runājam par ņemašanu darbā, tad tādi jautājumi darba intervijās nebūtu jāuzdod,” uzskata Justīne Savitska.

 

Stikla studijā viesojās arī mūziķi – grupas “Sudden Lights” un "My Radiant You", dziedātājs Intars Busulis un mūziķis Kārlis Lācis, grupa "Tautumeitas", dziedātāja Marta Ritova un reperis Ozols, kā arī grupa "The Sound Poets". Viesi dalījās ar savu pieredzi un viedokli par vides pieejamību cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

Asnate Rancāne no grupas "Tautumeitas" uzsvēra, ka, lai kādu problēmu mainītu, sabiedrībā par to ir aktīvi jārunā: “Cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem nav tie, kas jūtas ne tā, kā visi citi. Tā ir viņu ikdiena un norma, viņi ar to ir saraduši un dzīvo, iespējams, arī laimīgu dzīvi. Mēs, radot nepiemērotus apstākļus, esam tie, kas liek viņiem justies citādākiem.”

 

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā, gan  “Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

 

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šogad ziedojumi tiks novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau astoto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti