Labdarības maratona «Dod pieci!» studijā atklāšanas dienā viesosies trīs Baltijas valstu prezidenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas sabiedrisko mediju rīkotā labdarības maratona "Dod pieci!" studijā atklāšanas dienā viesosies Baltijas valstu prezidenti, informē organizatori.

Otrdien, 17. decembrī, plkst.12.00 sāksies ikgadējais labdarības maratons "Dod pieci!". Pusdienlaikā "pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale tiks ieslēgti īpašajā stikla studijā Doma laukumā, lai rekordgarā 152,5 stundu tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un runātu par cieņpilnu mūža nogali.

Paužot atbalstu labdarības maratona norisei, atklāšanas dienā plkst.15.45 stikla studijā viesosies Latvijas prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Dīdžeju atbalstam ikviens ir aicināts pievienoties labdarības maratona atklāšanas brīdī 17. decembrī plkst. 12.00 – gan klātienē Doma laukumā blakus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam, gan tiešraidēs "pieci.lv" un Latvijas Radio 1 ēterā, un pie ekrāniem  LTV1 un www.lsm.lv. Dīdžejus stikla studijā ieslēgs šī gada "Dod pieci!" vēstnese, Latvijas Radio 1 raidījuma "Krustpunktā" producente, projekta "Izmisuma zonā – paliatīva aprūpe Latvijā" ierosinātāja Evija Unāma un labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. Tāpat maratona atklāšanā piedalīsies "Dod pieci!" himnas "Klusi čukst Dievs" autors Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris.

Paredzēts, ka 152,5 maratona stundās stikla studijā dienu un nakti ar priekšnesumiem viesoties vairāk nekā 100 dažādi solo mākslinieki un mūziķu kolektīvi. Ziedotāju izvēlētās dziesmas mīsies ar studijas viesu – nozares ekspertu intervijām, kā arī personīgiem ziedotāju pieredzes stāstiem par paliatīvo aprūpi un tuvinieku dzīves noslēgumu.

Maratona pirmajā dienā studijā viesosies grupas "Prāta vētra", "Astro’n’out", "My Radiant You", repa frīstaila apvienība "Brīvrunu projekts", fonda "Viegli" "Kartupeļu bigbends". Pirmajā naktī klausītājus priecēs Andis Grīva, čelliste un dziedātāja Madara, izpildītājmākslinieks Patriks un grupa Regīna. Latvijā populārākie mūziķi stikla studijā viesosies visu labdarības maratona laiku. Viņu vidū būs Dons, Ozols, grupas "Carnival Youth", "Sudden Lights", "The Sound Poets", "Musiqq" daudzi citi. Katru dienu programma būs pieejama "pieci.lv" "Facebook kontā" un "Dod pieci!" vietnē: https://dod.pieci.lv/programma.  

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā www.dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā. Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var vērot www.dodpieci.lv, LSM.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita mājas vizītes, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē, vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai. Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu lsm.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Liels paldies maratona partneriem un atbalstītajiem, bez kuru līdzdalības maratona norise nebūtu iespējama: informācijas tehnoloģiju uzņēmumam “Tieto Latvia” un Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam par finansiālu atbalstu. Paldies reklāmas aģentūras “DDB Lavija” komandai un digitālā satura mārketinga aģentūrai “New Black”. Informatīvi labdarības maratona norisi atbalsta lielformāta un digitālās vides reklāmas mediji „Visual Media” un „Clear Channel”, kā arī viena no vadošajām izdevniecībām Latvijā „Žurnāls Santa”. Paldies arī par atbalstu SIA “Lat Eko Food”, nodrošinot stikla studijas dīdžejiem un tehniskajam personālam dabīgos un veselīgos smūtijus “Rūdolfs”, kā arī „Spināti un sviests” par maratona tehnisko darbinieku ēdināšanu, lielformāta reklāmas ražotnei „Magnum NT” par studijas vizuālā noformējuma druku, būvniecības uzņēmumam SIA “Hose” un “Alan Deko” par atbalstu stikla studijas labiekārtošanā. Bezmaksas ziedojumu inkasāciju nodrošina “G4S”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti