Dienas ziņas

Centrs "Poga" saņem Ziemassvētku dāvanu

Dienas ziņas

Turpinās labdarības maratons "Dod pieci"

Labdarības maratons "Dod pieci"

Labdarības maratonā «Dod pieci!» pirmajā diennaktī saziedoti 53 856 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizvadītas sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" pirmās 30 stundas, un zināms, ka līdz 18. decembra puksten 18.00 jau saziedoti 53 856 eiro. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Līdz maratona otrās dienas pēcpusdienai saņemti jau vairāk nekā 20 palīdzības pieteikumi mājokļa pielāgošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Kopš 17. decembra pusdienlaika Doma laukuma stikla studijā norit labdarības maratons "Dod Pieci! 2021", kurā 154 stundu garā tiešraidē Latvijas Radio 5  – pieci.lv dīdžeji Elīna Baltskara, Linda Samsonova un Magnuss Eriņš atskaņo par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un uzņem muzikālus un tematiskus viesus.

Savukārt "Dod pieci!" dīdžejs Toms Grēviņš šogad atradīsies "brīvībā", kļūstot par skrienošo dīdžeju, kurš dosies uz Latvijas reģioniem, aicinot sabiedrību ieraudzīt cilvēkus ar funkcionālajiem traucējumiem. Labdarības maratona laikā Toms Grēviņš noskries piecus 42 km garus maratonus, tādējādi ar kustību palīdzot tiem, kam kustība Latvijā ir ierobežota.

Labdarības maratona laikā veiktie ziedojumi tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam: pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Šodien pie dīdžejiem viesojās Invalīdu un viņu draugu biedrības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis un viņu komandas dalībnieks, kā arī "Dod pieci!" tēmas vēstnesis Voldemārs Lapa, mūziķis Lauris Reiniks, dziedātāka Kato, Jana Krūmiņa, kas ir mamma bērnam ar funkcionāliem traucējumiem kopš dzimšanas un grupa "Laika suns".

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Labdarības maratonam 24 stundas diennaktī var sekot līdzi tiešsaistē www.dodpieci.lv.Tiešraides pieejamas vietnē lsm.lv, "Dod pieci!" lapā "Facebook", kā arī Latvijas Radio 5 ēterā.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šogad ziedojumi tiks novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" jau astoto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti