Dienas ziņas

Ķīna atbild ASV noteiktajām sankcijām ar savējām

Dienas ziņas

Kompensēs daļu no elektrības cenas

"Dod pieci" maratonā saziedoti 176 268 eiro

Labdarības maratonā «Dod pieci!» piecās diennaktīs saziedoti 176 268 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piecās diennaktīs sabiedrisko mediju rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!", kas šogad izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, līdz 22. decembra pulksten 18.00 saziedoti 176 268 eiro. Maratons turpināsies vairs tikai nedaudz vairāk par diennakti. Tas noslēgsies ceturtdien, 23. decembrī, pulksten 22.00.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Labdarības organizācija "Ziedot.lv" ziņo, ka ir saņēmti 18 pieteikumi pēc palīdzības. Cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem ir izteikuši nepieciešamību pēc četriem pacēlājiem, septiņām sēdēšanas sistēmām, četrām ortozēm, kā arī ir lūgta palīdzība pēc braila rindas, alternatīvās komunikācijas iekārtas un rokas velosipēda.

Šodien labdarības maratona "Dod pieci!" ziedojumu kastītē varēja manīt Latvijas bijušo naudas vienību latus.  

Maratona organizētāji aicina droši nest ne vien iekrātās monētas, bet arī savulaik nesamainītos latus. "Dod pieci!" ziedojumiem netiek piemērota komisijas maksa, tādējādi visi līdzekļi pilnā apmērā nonāks cilvēku palīdzības pieteikumu nodrošināšanai.

Stikla studijā trešdien, 22. decembrī, uzstājušies šādi muzikālie viesi – reperis Kurts, dziedātāja Alise Joste, reperis rolands čē, mūziķis Dons un grupa "Singapūras Satīns". 

Mūziķis Dons aicina ikvienu novērtēt pašsaprotamo un palīdzēt tiem, kuriem dzīve ir citādāka: "Parasti cilvēki ratiņkrēslā ir daudz dzīvespriecīgāki, nekā tie, kuriem ir paveicies nebūt tajā. Tā ir lieta, par ko der ik pa brīdim aizdomāties, kad šķiet, ka mums ir grūti."

Savukārt dziedātāja Alise Joste atzīst, ka pēdējā laikā ir daudz domājusi par to, kā mākslu padarīt pieejamāku: "Nupat studiju ietvaros bija jautājums par mākslas pieejamību. Ne tikai par to, kā iebraukt ar ratiņkrēslu muzejā, bet vispār – vai ikviens var patērēt attēlus, mūziku vai jebko citu, kas ir netverams? Kurš ir atbildīgs par to, lai cilvēks varētu sasniegt to, ko es kā mākslinieks esmu radījis?"

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti