Labdarības maratona «Dod pieci!» laikā ir saņemti jau vairāk nekā 20 palīdzības pieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis informēja, ka līdz maratona “Dod pieci!” otrās dienas pēcpusdienai saņemti jau vairāk nekā 20 palīdzības pieteikumi mājokļa pielāgošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei. Viņš kopā ar šī gada “Dod pieci!” tēmas vēstnesi Voldemāru Lapu viesojās stikla studijā Doma laukumā.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Organizācija “Apeirons” ir dibināta 1997. gadā, un vides pieejamība ir viena no šīs biedrības prioritātēm. Šo 24 gadu pastāvēšanas laikā organizācija ir sasniegusi to, ka veiktas ļoti daudz būtiskas izmaiņas, piemēram, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem ir brīvi pieejams sabiedriskais transports.

“Ikviens var nonāk situācijā, kad neviens vairs nevar palīdzēt - ne valsts, ne pašvaldība. [..] Šajā maratonā mēs runājam tieši par tādiem gadījumiem, kur tā palīdzība diemžēl nav iespējama. Un tad mēs visi kopā, sabiedrība, meklējam veidus, lai cilvēkam būtu šī iespēja aiziet patstāvīgi uz veikalu, iziet paelpot svaigu gaisu, tikties ar draugiem, būt sabiedrībā. Man liekas, ka tas ir tik svarīgi. Cilvēciski nākam palīgā un atrisinām kāda cilvēka situāciju,” stāsta “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Ivars Balodis
Ivars Balodis

Tāpat arī Ivars Balodis uzsver, ka “Dod pieci!” maratona savāktie ziedojumi ne tikai praktiski mainīs līdzcilvēku dzīves, bet sabiedrībai rada iespēju paskatīties uz kopīgo vidi no cita, iekļaujošāka skatpunkta: “Tas, ko mēs uzsveram, ka pieejamā vide nav vienam vai diviem cilvēkiem ar invaliditāti. Pieejama vide ir domāta ikvienam no mums. Ir ērtāk, labāk, drošāk. Ja sabiedrības domāšana mainīsies, tas būs milzu panākums.”

Pēdējā laikā aizvien vairāk organizācija “Apeirons” sastopas ar gadījumiem, kad vairāku situāciju risinājumi nav īsti izmantojami. Ivars Balodis gan norāda, ka to nevajadzētu uztvert kā kaut ko nepareizu, bet gan tas ir informācijas trūkuma rezultāts.

 “Mēs varam nebūt vienaldzīgi. Ja mēs redzam, piemēram, uz ielas kādu nejēdzīgu risinājumu, tad mēģinām ziņot par to. Voldemārs ir ļoti labs piemērs tam, ka, ejot pa ielu un redzot, ka ir bedre, kas neļauj nokļūt kaut kur un kas traucē, viņš zvana Rīgas domei, un pēc trīs dienām bedre ir sataisīta. Nepalikt vienaldzīgiem,” aicina Ivars Balodis.

“Dod pieci” vēstnesis Voldemārs Lapa, savā ikdienā pārvietojoties, saskaras ar dažādiem šķēršļiem: “Piemēram, nepiemērota uzbrauktuve vai nobrauktuve, kurai it kā ir maliņa, bet tā ir par mazu. Tas ir ļoti sāpīgi mums, cilvēkiem ar ratiņkrēslu, ja ir maza maliņa, jo var aizķerties, un ja tu nepiedomā, tad var arī izkrist no ratiem.”

Voldemārs Lapa
Voldemārs Lapa

Tomēr Voldemārs Lapa gan vēl piebilst, ka situācija ir uzlabojusies, tāpēc iedrošina iet ārā: “Arī pašiem cilvēkiem ir jāiet ārā no mājas. Es gribētu ieteikt nebaidīties iet ārā. Mans novēlējums visiem gan cilvēkiem ratiņkrēslos, gan pārējai sabiedrībai, lai viss izdodas! Priecīgus svētkus, un nebaidamies iet ārā!”

Pieteikties palīdzības saņemšanai var, aizpildot anketu jau šobrīd mājaslapā dodpieci.lv sadaļā “Pieteikt palīdzību”. Kā arī “Aperions” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis informēja, ka ikvienam pieteikumam tiks sniegta atbilde, risinot situācijas ar ziedojumu, pašvaldības, valsts budžeta vai citu programmu palīdzību.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šogad ziedojumi tiks novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau astoto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti