Labdarības maratona «Dod pieci!» 5. diena – saņemti jau 38 palīdzības pieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Kā norāda labdarības maratona "Dod pieci!" partneris – invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, tad līdz 21. decembrim ir saņemti jau 38 palīdzības pieteikumi. Tomēr līdz šim brīdim saziedotā summa vēl nevarētu nosegt visus palīdzības pieteikumus.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Ivars Balodis stāsta, ka pieteikumu skaits turpina palielināties katru dienu, un katra pieteikuma vērtība ir no 2 līdz 10 tūkstošiem eiro: "Šobrīd esam saņēmuši vismaz 10 palīdzības pieteikumus pacēlāju ierīkošanai, un katrs no tiem izmaksātu vismaz 10 tūkstošus eiro. Mēs kā organizācija esam ļoti priecīgi par šī gada "Dod pieci!" labdarības maratonu, un esam gandarīti, ka aizvien vairāk cilvēku uzzina, ko nozīmē būt cilvēkam ar invaliditāti."

Stikla studijas dīdžeji šodien regulāri sazinājās arī ar skrienošo dīdžeju Tomu Grēviņu, kurš "Dod pieci!" ietvaros šodien noskrēja jau savu ceturto maratonu, par ko paldies jāsaka uzņēmuma "Printful" vismaz 10 000 eiro ziedojumam. 

Muzikālajā programmā stikla studijā Doma laukumā uzstājās grupas "Sudden Lights" un "My Radiant You", Intars Busulis un Kārlis Lācis, grupa "Tautumeitas", Marta Ritova un Ozols, kā arī grupas "Rīgas Modes", "Sign Libra" un "The Sound Poets".

Grupa "Sudden Lights" izpildīja dziesmu "Siltas vasaras ēnā".

 Grupa "My Radiant You" labdarības maratonam "Dod pieci!" veltīja dziesmu "Varbūt kādu dienu".

Grupa "Tautumeitas" dziedāja dziesmu "Guli, guli".

Marta Ritova un Ozols atskaņoja savu jauno kopdarbu – dziesmu "Sākam no jauna".

Grupa "The Sound Poets" izpildīja dziesmu "Pie vienas uguns" no topošā albuma .

 

"Dod pieci!" stikla studijā katru dienu viesojas ne vien populāri mūziķi, bet arī eksperti, daloties pieredzē par risinājumiem vides pieejamības uzlabošanā un cilvēcīgākas sabiedrības veidošanā. Katru dienu labdarības maratonā „Dod pieci!” ar saviem personīgās pieredzes stāstiem dalās arī cilvēki, kuri paši ikdienā sadzīvo ar funkcionāliem traucējumiem, un ziedotāji.

Ziedotāja Ieva dalījās savā pieredzē un pārliecībā par to, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām patiesībā ir vienkārši cilvēki ar pamatvajadzībām, ko mums kā sabiedrībai ir jāpalīdz viņiem nodrošināt. "Mana bērnības draudzene ir kurlmēma meitene Arta. Pirms viņa sāka apmeklēt skolu, mēs bijām izdomājušas savu zīmju valodu, savukārt, kad viņa sāka apmeklēt skolu, viņa mācīja man zīmju valodu. Bērnībā mēs ļoti daudz laika pavadījām kopā un, joprojām satiekoties, mums ir gan sava zīmju valoda, gan Arta ir iemācījusies ļoti labi nolasīt no lūpām.”
 
 

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti