Labdarības maratonā «Dod pieci! 2021» līdz šim saziedoti 101 178 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmajās trīs diennaktīs sabiedrisko mediju rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!", kura tēma šogad ir vides problemātika cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, saziedoti 101 178 eiro.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Piemēram, par saziedotiem 10 000 eiro var iegādāties – 3 sēdēšanas sistēmas ratiņkrēslam (viens izmaksā aptuveni 3 000 – 4 500 eiro), 15 pandusus (viens izmaksā aptuveni 600 eiro), vienu pacēlāju (maksā 10 000 – 17 000 eiro) vai 3 braila displejus lasīšanai cilvēkiem ar redzes traucējumiem (viens izmaksā aptuveni 3 350 eiro).

 

Stikla studijā pirmdien, 20. decembrī, uzstājušies – mūziķis Jānis Šipkēvics, dziedātāja Marta, grupa "Citi zēni", dziedātāja Aminata, igauņu mākslinieks Noep un reperis Arstarulsmirus. Līdz 23. decembrim notiek arī "Dod pieci!" labdarības izsoles mājaslapā dodpieci.lv, kur vairāksolīšanā var tikt pie ekskluzīvām lietām, kas maratona laikā arvien tiek papildinātas.

Labdarības maratona "Dod pieci!" 4. dienas laikā uz stikla studiju Doma laukumā ziedotāji devās kopā ar saviem bērniem, tādējādi iedvešot cerību, ka nākamās paaudzes, kas dzīvos Latvijā, būs ar krietni lielāku emocionālo inteliģenci un empātiju pret otru cilvēku. Tāpat labdarības maratonā "Dod pieci!" stikla studijā viesojās Jurģis Briedis, kas ir vides pieejamības eksperts invalīdu un viņu draugu apvienībā "Apeirons", un Latvijas Nedzirdīgo savienības valdes priekšsēdētājs Edgars Vorslovs.

Jau vēstīts, ka Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons “Dod pieci!” šogad norisinās no 17. līdz 23. decembrim. Maratona laikā stikla studijā Doma laukumā ieslēgtie Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji Magnuss Eriņš, Elīna Baltskara un Linda Samsonova rekordgarā 154 stundu tiešraidē atskaņo tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un aktualizē, kā veidot pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu un vidi, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā, gan  “Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti