Panorāma

Ilgāk jāstrādā, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu

Panorāma

Eksperti brīdina par interneta drošības sistēmu atpalicību

Rosina Dagdā būvēt apraides torni

Labākai apraidei pierobežā rosina būvēt TV un radio torni Dagdā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai iedzīvotājiem Latvijas pierobežā būtu pieejams televīzijas un radio saturs, ko piedāvā Latvijas mediji, tapis priekšlikums – Dagdā būvēt apraides torni. Par to vienojusies Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Šāda torņa uzbūvēšana vien, bez aprīkojuma, prasītu apmēram 250 tūkstošus eiro.

Latvijas televīziju un radio kanālu neuztveramība pierobežā ir nacionālās drošības jautājums. Situācija jānovērš dažu mēnešu laikā – tā jau pirms sešiem gadiem bija solījis tagadējais premjers Māris Kučinskis. Līdzīgās domās bija arī citas augstas amatpersonas.

Kopš tā laikā Krievija ir sagrābusi Krimu, Kremļa mediji izvērsuši propagandas karu. Bet mūsu pierobežā ir vietas, kur pat aizliegtos kanālus var uztvert, taču ne Latvijas raidījumus. Tā LTV konstatēja, piemēram, Piedrujā

Tā tas bija vēl šovasar. Bet pirms nedēļas Saeimā tika konstatēts – risinājuma tā arī nav joprojām.

Nu medijus uzraugošā padome ir nonākusi pie lēmuma par pirmo soli. “Bija pārmetums, ka mēs nezinām, ko pasūtīt Latvijas Radio un televīzijas centram. Mēs esam pie sevis izdiskutējuši, ka droši vien nepieciešams būtu vismaz viens tornis, kas ir Dagdā jeb Skaistā, kas noderētu gan radio, gan televīzijai,” saka NEPLP priekšsēdētāja vietniece Dace Ķezbere.

Iecere esot arī par otru torni Viļakā. Bet neesot vēl skaidrs, cik cilvēkus tur apraide nesasniedz. “Jo tur tomēr baltais plankums nav tik izteikts. Mums ir jānoskaidro, kas īsti tur notiek. Tīri tehniski jāveic šie mērījumi,” saka NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

Bet par Dagdas torņa celšanu nākamnedēļ vēl tiks lemts arī Saeimas komisijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti