Rīta Panorāma

Netālu no Berlīnes norit ziemas pelde svētku noskaņās

Rīta Panorāma

Intervija ar Eiropas Parlamenta deputātu (AP) Ivaru Ijabu

Intervija ar Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes locekli Renāru Putniņu

Labākā reanimācijas nodaļa republikā – Jēkabpils slimnīcā pabeigta rekonstrukcija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

"Nebaidīšos teikt, ka šī ir šobrīd labākā reanimācija republikā!" Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" ar pabeigto reanimācijas nodaļas rekonstrukciju iepazīstināja slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš.

Viņš atzina, ka rekonstrukcija bijis liels izaicinājums, jo bija jāizjauc vecā nodaļa – proti, sešas reanimācijas gultas jāpārceļ uz citu vietu. Tomēr mediķi esot lieliski tikuši galā ar darbu, un tagad reanimācijas nodaļā ir 15 gultas, un tā atbilst visiem pasaules standartiem.

“Ar katra šāda projekta noslēgumu esam soli tuvāk eiropeiskai slimnīcai, kurā vietējiem un tālāku reģionu iedzīvotājiem būs iespējams saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi.

 Lielākais izaicinājums šajā vērienīgajā projektā mums bija būvniecības procesa veikšana bez pakalpojumu sniegšanas pārtraukuma, tādēļ paldies par pacietību gan mūsu kolektīvam, gan pacientiem!

Kā zināms, medicīniskajā aprūpē pašreiz ir vērojama pārslodze, kolēģiem epidēmijas dēļ darba daudz vairāk, tādēļ augsti novērtēju ārstu un pārējā personāla spēju turpināt sniegt palīdzību pacientiem, kad blakus tika veikti remontdarbi, vesta aparatūra un veikti citi darbi," izteicās Putniņš.

Slimnīcā ne tikai pilnībā atjaunota Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļa, bet arī Hemodialīzes nodaļas pacientu aprūpe tagad notiek modernās un atjaunotās telpās galvenajā stacionāra ēkā, plašākas kļuvušas arī slimnīcā esošās aptiekas noliktavas telpas. Tikuši ieguldīti vairāk nekā 5 miljoni eiro Covid-19 finansējuma: 3 miljoni eiro infrastruktūras uzlabošanā un vairāk nekā 2 miljoni medicīniskā aprīkojuma iegādē.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas pārbūvē ieguldīti 2,5 miljoni eiro. Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļa būvēta kā modulāra sistēma, kuras katrs no paneļiem tika pasūtīts no Vācijas. Slimnīcā norādīja, ka moderno telpu stikla sienas, automatizētās durvis, kvalitatīva ventilācija un aprīkojums ar jauniem aparātiem un monitoriem atvieglos gan ārstu un medicīnas personāla darbu, gan ievērojami uzlabos pacientu ārstēšanu. Gultas pēc vajadzības un neatkarīgi no pacienta veselības stāvokļa iespējams viegli pārvietot.

No 20. decembra Jēkabpils reģionālās slimnīcas Hemodialīzes nodaļa pacientu aprūpi turpina jaunās – modernās telpās galvenajā stacionāra ēkā, un tās uzlabošanā ieguldīti 100 000 eiro. Šobrīd hemodialīzes pakalpojumu ir iespējams nodrošināt vienlaicīgi četriem pacientiem. Trīs pacientu vietas atrodas kopējā zālē, bet viena vieta – atsevišķā telpā jeb boksā ar nodalītu ieeju, kur procedūru iespējams veikt infekcioziem pacientiem (ar Covid-19 vai citas infekciju slimības saslimšanu). Tāpat iegādāts papildus hemodialīzes aparāts, iekārtota ērta darba vide medicīniskajam personālam un atsevišķa garderobe pacientu ērtībām. Šobrīd hemodialīzes pakalpojumu Jēkabpils reģionālajā slimnīcā trīs reizes nedēļā saņem 10 pacienti. Taču tuvākajā laikā plānots, ka nodaļā pacienti hemodialīzi saņems līdz sešām dienām nedēļā, kas uzlabos pakalpojuma pieejamību vismaz divas reizes.

Savukārt Jēkabpils reģionālās slimnīcas aptiekas noliktavas paplašināšanā ieguldīti 300 000 eiro – ir veikti remontdarbi slimnīcas pagrabstāvā, kur slimnīcas aptieka ir ieguvusi jaunas un plašas telpas. Tās kļuvušas daudz ērtākas Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbiniekiem.

Bez jau minētā slimnīcā norit 2021. gada janvārī uzsāktie rekonstrukcijas darbi par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) naudu, lai attīstītu slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūru un uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību reģiona iedzīvotājiem gan stacionārā, gan ambulatorajā daļā. Būvniecības darbi norit pa kārtām, nepārtraucot slimnīcas un poliklīnikas pakalpojumu sniegšanu pacientiem. Būvniecības darbus veic ģenerāluzņēmējs SIA "Jēkabpils PMK".

Septembrī noslēdzās Jēkabpils reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pārbūves pirmā kārta un atjaunotās telpas tika nodotas ekspluatācijā. Pabeidzot ERAF projektu, 2022. gada beigās slimnīcai būs pilnīgi jauna un Eiropas standartiem atbilstoša Uzņemšanas nodaļa kā arī pilnībā rekonstruētas poliklīnikas telpas, kas būs daudz pieejamākas un ērtākas Jēkabpils novada iedzīvotājiem un slimnīcas darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti