Pēcpusdiena

Rumānijā turpinās protesti pret valdību

Pēcpusdiena

Kļaviņu ģimene Rēzeknē aizsāk pusmaratona tradīcijas

Patvēruma meklētājai no Sīrijas trūkst līdzekļu audzēja ārstniecībai un veselīgam uzturam

«Kvotu bēglei» no Sīrijas cīņā ar vēzi jāiztiek ar 3 eiro dienā pilnvērtīgam uzturam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Patvēruma meklētāja no Sīrijas, kas ieradusies Latvijā Eiropas Savienības (ES) programmas ietvaros,  pašlaik ārstējas no ļaundabīga audzēja, saņem ķīmijas terapiju un vienlaikus cieš no mazasinības. Lai stiprinātu organismu, ārsti iesaka ēst veselīgu pārtiku, bet ar valsts piešķirto pabalstu - 3 eiro dienā - tam nepietiek, tāpēc šobrīd viņai palīdz brīvprātīgie.

Grupas "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvis Egils Grasmanis Latvijas Radio raidījumam “Pēcpusdiena” pastāstīja, ka janvārī vidū pie grupas vērsās persona ar lūgumu palīdzēt, jo viņa saņem ķīmijterapiju, bet viņai ir arī mazasinība, tāpēc ārsts ieteicis daudzveidīgu un veselīgu pārtiku, proteīnus, augļus, dārzeņus.

“Skaidrs, ka par šo naudu, ko viņa saņem, tas nav reāli” –3 eiro dienā pārtikai un citām vajadzībām, transportam, higiēnai, drēbēm, norādīja Grasmanis.

Tāpēc grupa sociālajā tīklā “Facebook” aicināja dalībniekus ziedot, un šobrīd reizi nedēļā palīdz patvēruma meklētājai iepirkt dažādus pārtikas produktus, stāstīja Grasmanis.

Onkoloģe Gunta Purkalne raidījumam pauda, ka viennozīmīgi nevar komentēt šīs pacientes uzturu, jo nezina šo gadījumu, un daudz kas atkarīgs no niansēm, bet, vispārīgi runājot, cilvēkam, kas saņem ķīmijterapiju, nepieciešams pilnvērtīgs uzturs bez pārspīlējumiem. Purkalne pieļāva, ka par 3 eiro dienā to nevarētu nodrošināt.

Tikmēr Grasmais norādīja, ka šis gadījums arī parāda, ka pašlaik izveidotā bēgļu uzņemšanas sistēma neļauj reaģēt uz ārkārtas gadījumiem, pašlaik katra ministrija atbild par savu lauciņu, un trūkst kopīgas koordinējošās iestādes. 

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane raidījumam “Pēcpusdiena” atzina, ka koordinējošā institūcija ļautu “salikt bildi kopā” un pieņemt lēmumus. Koordinācija ir vajadzīga, bet valdības līmenī šāda lēmuma nav, un šis ir politisks lēmums, par kuru būtu jārunā politiķiem, norādīja Pētersone-Godmane.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti