Ķuzis: Noziegumu skaita ziņā esam vēsturiski zemākajā punktā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

"Noziedzīgu nodarījumu skaita ziņā esam vēsturiski zemākajā punktā," atskaitoties par pagājušā gadā paveikto, trešdien teica Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Vairākās smagās jomās noziegumu skaits gan ir pieaudzis.

Pērn Latvijā reģistrēti 43 260 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par gandrīz 1000 gadījumiem mazāk nekā gadu iepriekš un par trešdaļu mazāk nekā 2006. gadā, kad tika reģistrēti vairāk nekā 62 000 noziegumu.

"Līdzīgi kā pagājušajā gadā es ar pilnu atbildības sajūtu varu teikt, ka Latvijā dzīvot ir droši. Arī 2018. gads ir parādījis to, ka kopīgās tendences, kas attiecas uz sabiedrisko kārtību, drošību, noziedzību, ir zem kontroles. Tas liek mums justies droši, pārliecinoši, bet neaizmirst, ka kriminoloģija neapstājas ne pie griestiem, ne pie grīdas," stāstīja Ķuzis.

Policijas statistika liecina, ka sarucis ir zādzību un laupīšanu skaits, bet iedzīvotāji arvien biežāk ķeras pie vardarbības sadzīvisku konfliktu risināšanā.

Pērn reģistrēti 1147 pārkāpumi ar tīšu miesas bojājumu nodarīšanu. Turklāt notikušas 79 slepkavības, kas ir par pieciem gadījumiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Satraukumu rada arī fakts, ka par trešdaļu jeb 77 gadījumiem pieaudzis seksuālo noziegumu skaits, kuros cietuši bērni.

Turklāt noziegumi pret bērniem bieži notiek ģimenē un tiek noklusēti. Tādēļ Valsts policijas priekšnieks aicina sabiedrību aktīvi ziņot par šādiem gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti