Dienas ziņas

Turpinās labības eksports no Ukrainas ostām

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Pirmās "Horse Trail" sacensības Kurzemē

Kurzemē aizvadītas pirmās «Horse Trail» sacensības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nupat Kurzemē aizvadītas "Horse Trail" sacensības, kas šai pusē ir neredzēts jaunums. Tās atšķiras no ierastās disciplīnas jātnieku sportā – zirga mugurā jāizpilda dažādi praktiski uzdevumi, tā stiprinot zirga un jātnieka saikni. "Horse Trail" kustībai Talsu novadā ir plānots turpinājums, nākotnē to izmēģinot arī meža trasē. 

Sēžot zirga mugurā, attaisīt vārtus, pāriet pār šauru tiltu un no paaugstinājuma rokās paņemt krūzīti – tie ir tikai daži no pārbaudījumiem, kurus "Horse trail" sacensībās Balgales pagasta "Pērkonzirgos" veica to dalībnieki, attīstot savu spēju ar zirgu runāt vienā valodā.

"Nākamreiz brauksim atkal, jo mums ļoti patīk. Kaut kas citādāks vismaz nekā tradicionālā lekšana un iejāšana. Arī zirgiem, man liekas, ir cita sajūta," sacīja "Poniji.lv" trenere Laura Ķere.

Sacensību organizatore Tija Svikule ir jauna entuziaste laukos, kurai jau pirms dažiem gadiem, pārceļoties no pilsētas uz laukiem, bija skaidrs, ka reiz viņa šeit gribēs izmēģināt "Horse Trail", visbeidzot tas izdevies.

"Šobrīd mums attīstās arī meža trase, un nākotnē ir paredzēts, ka būs gan laukuma daļa, gan meža daļa, kur arī mežā tiks veikti dažādi šķēršļi," stāstīja "Pērkonzirgu" saimniece Tija Svikule.

Pirmajās treniņsacensībās Kurzemē piedalījās 15 dalībnieki no Rīgas, Jelgavas un Talsu novada.

Sagatavotajā trasē pirms sacensībām dalībnieki varēja uzlabot savu māku disciplīnu izpildē un saņemt padomus no "Horse Trail" disciplīnas Latvijā pamatlicēja Raivo Saļma.

"Tikko pati arī pieredzēju... Es esmu satraukusies, zirgs ir satraucies, pienāk Raivo un viņš tik vienkārši visu parāda un saka, ka zirgam šis jāpārvērš par patīkamu nodarbi, nevis par stresainām sacensībām. Uz to mēs ejam – uz patīkamo komunikāciju zirgam ar cilvēku, jo, ja emocijas ir abpusēji patīkamas, tad ir daudz foršāk, nekā mēs liekam dzīvniekam kaut ko darīt," piebilda Svikule.

Disciplīna ir populāra valstīs, kurās ar zirgu palīdzību uzrauga ganāmpulkus.

"Šie šķēršļi, kas ir jāpārvar dalībniekiem un jātniekiem ar zirgiem, ir tādi, kādas tur var sastapt dabā vai ganībās, kur ir pa šauru tiltiņu jāpāriet, jāaizver vārtiņi aiz sava ganāmpulka," klāstīja viens no "Horse Trail" dibinātājiem Latvijā Raivo Saļms.

Raksturā dažādi ir ne tikai jātnieki, bet arī paši zirgi. Kāds šauro tiltiņu šķērsoja bez īpašām emocijām, bet kāds cits nepielūdzami spītējās pretī, skaidri parādot, ka veikt disciplīnu nav iecerējis. Pirmajām iesildīšanās sacensībām Kurzemē ir plānots arī turpinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti