Kur Latvijā vairāk dzimst meitenes, kur puikas? Skaitļi un fakti

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, Latvijas Radio īpašā datu slejā lielajā statistikā meklē mazus pārsteigumus un arī mazliet nopietni, mazliet jokojot – skaidro cēloņus un sekas.

Kur Latvijā vairāk dzimst meitenes, kur puikas?Rudīte Spakovska un Aiga Pelane

  Kopā Latvijā 2015.gadā piedzimuši 52% zēnu, 48 % meiteņu. Bet ir pašvaldības, kur dzimušas daudz meiteņu. Ir tādas, kur daudz puiku.

  Meitenes vairāk dzimušas Varakļānu novadā (75%), Vecpiebalgas novadā (68%), Kocēnu novadā (62%), Aizkraukles novadā (61%) un Jaunpiebalgas novadā (60%).

  Puikas vairāk dzimuši Aknīstes novadā (73%), Rugāju novadā (69%), Naukšēnu novadā, Nīcas novadā un Alsungas novadā (visos 67%).

  2015.g. (Avots: CSP)

  + -
  1 komentārs
  Edgars Jēkabsons
  Protams, ir jauki sabiedrību iepazīstināt ar datiem. Būtu arī forši, ja norādītu saiti uz datu avotu (http://data.csb.gov.lv/sq/12715) un piebilstu, ka šie te procentuāli izlecošākie novadi ir novadi, kuros diezgan mazs skaits bērnu piedzimis. Līdz ar to arī diezgan skaidrs, ka var būt lielākas atšķirības no sagaidāmā 50/50 rezultāta. Piemēram, Varakļānu novadā kopā 2015. gadā piedzima 24, Vecpiebalgas 25, Aknīstes 15, Rugāju - 19 bērni. Ko tur vēl runāt par cirvjiem vai karotēm.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti