Dienas ziņas

Pieaug spriedze starp Ķīnu un Taivānu, bažas par karu

Dienas ziņas

Latgaliešu rakstu valodu māca 17 skolās

Kultūras nami gatavojas darbam tikai zaļajā režīmā

Kultūras nami gatavojas darbam tikai «zaļajā režīmā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jau kopš vasaras pasākumu organizēšanai klātienē jāizvēlas kāds no trīs  epidemioloģiskās drošības režīmiem. Lielajās pilsētās jau sākotnēji praktiski visi pasākumi notika drošajā jeb zaļajā režīmā, tikmēr lauku kultūras nami  centās izpatikt visiem potenciālajiem apmeklētājiem.

Šā gada ziemas sezona kultūras namos aizsākās ar izstādēm namu logos un ārtelpās, cerot uz tikšanos pavasarī. Svitenes Tautas nama vadītāja stāstīja, ka nācies pielikt daudz izdomas un pārņemt neierastus veidus, kā tikties ar cilvēkiem, nepārkāpjot Covid-19 protokolu. 

"Mēs braucām pie iedzīvotājiem. Apbraukājām mājas, apbraukājām pagalmus ar dažādām koncertprogrammām," stāstīja Svitenes Tautas nama vadītāja Sandra Kerēvica.

Beidzoties ārkārtas situācijai, atsākušies arī pasākumi. Kā nepatīkams pārsteigums kultūras dzīves virzītājiem bijusi "zaļā", "dzeltenā" un "sarkanā" režīma ieviešana. 

"Protams, ka mums bija grūti un ir grūti, ja ir kāds no iedzīvotājiem jāatraida, un šādi gadījumi mums ir bijuši, tādēļ, plānojot jau nākamā gada pasākumus un budžetu, mēs vairāk piedomāsim par to, kā mēs varētu nodrošināt kultūras pakalpojumu pēc iespējas plašākai iedzīvotāju daļai, domājot arī par tiem, kuri vēl nebūs ieguvuši ''zaļo'' sertifikātu," teica Kerēvica.

Viņa atzina, ka šomēnes notiek un ir plānoti tā saucamie "zaļie" pasākumi, tomēr apmeklētāju skaits tad sarūkot teju uz pusi.

Arī citos Bauskas novada kultūras centros labprātāk gribētu, lai gluži tāpat kā agrāk vienīgais uzrādāmais dokuments būtu biļete. 

"Kad tu rīko pasākumus, tie ir dažādām mērķauditorijām – cilvēkiem gados, bērniem, ģimenēm, interesentiem kādā konkrētā kategorijā, bet tagad, rēķinoties ar šo auditoriju, tu nevari zināt, cik ir vakcinēti, un līdz ar to tu nevari modelēt, cik būs apmeklētāju, un tas ļoti, ļoti apgrūtina ieņēmumu rēķināšanu," atzina Rundāles pagasta kultūras darba speciāliste, režisore Lilita Lauskiniece.

Tomēr visiem ir skaidrs, ka, visticamāk, tikai "zaļajā" režīmā dzīvosim jau pavisam drīz un tas nebūs uz īsu laiku.

"Es arī neredzu citu ceļu. Nu, varbūt vasarā, ārā kāda daļa varētu būt ''dzeltenā'' tipa pasākumi, bet es jau domāju, ka tomēr, tomēr kultūrai es to ceļu redzu ''zaļajā'' režīmā'," sacīja Lauskiniece. 

Bauskas novada lielākajā kultūras iestādē teica, ka izmēģināti ir visi režīmi, tomēr pašlaik pasākumi plānoti tikai "zaļajā" režīmā. Salīdzinot ar pirmspandēmijas laiku, apmeklētāju skaits sarucis par apmēram 30%, bet biļešu cena vidēji pieaugusi par 5 eiro. Ar to  pietiekot, lai varētu norēķināties ar māksliniekiem. Bažas mācot par amatierkolektīvu darbību "zaļajā" režīmā. 

"Mums situācija ir gana laba, bet, jāatzīst, ka no 11. oktobra mums būs kolektīvi, kuri nevarēs sanākt kopā tieši kolektīvu vadītāju atšķirīgās nostājas dēļ pret vakcināciju. Tāpat ir kolektīvi, kuri nevarēs pilnā sastāvā sanākt kopā, jo dalībniekiem ir atšķirīga nostāja šajā jautājumā, un šis moments mūs šobrīd biedē visvairāk," atzina Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Domājot par nākamo gadu, kultūras iestādēm ir vēl kāds nezināmais – jaunā struktūra pēc novadu reformas. Kāda tā būs Bauskas novadā, vēl neesot zināms. Pašlaik novadā ir ap 20 kultūras namu, kuriem visiem nepieciešams pašvaldības finansiālais atbalsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti