Aktuāli

Re: Baltica pētniece Sanita Jemberga par pedagogu atalgojuma pētījumu

Aktuāli

Komentārs. Uģis Lībietis par ASV ārpolitiku, attiecībām ar Krieviju

Kultūras ministre Dace Melbārde par pasākumu ''Skolas soma''

Kultūras ministre: «Skolas somai» pēc Latvijas simtgades svinībām būtu jāturpinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Kultūras ministrija (KM) ļoti vēlētos, lai Latvijas simtgades svinību pasākumu programmā iekļautais projekts "Skolas soma" turpinātos arī pēc simtgades programmas noslēguma 2021.gadā, to inervijā Latvijas Radio atzina kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

Pēc ministres teiktā, projektam "Skolas soma" Latvijas simtgades svinību pasākumu programmā piecu gadu laikā plānots atvēlēt 13,5 miljonus eiro jeb ap 40% no kopējā simtgades budžeta.

"Un mēs ļoti gribētu, lai šis projekts turpinātos arī pēc tam, kad simtgades programma būs noslēgusies. Tāpēc mums ir svarīgi, lai kopā ar pedagogiem, kultūras darbiniekiem, kas šo projektu praktiski īstenos, mēs varētu pierādīt gan bērniem, jauniešiem, gan pedagogiem, gan vecākiem, ka šāda projekta nepieciešamība ir jāsaglabā arī pēc tam, kad mēs simtgades programmu oficiāli būsim noslēguši 2021.gadā," teica ministre.

Ceturtdien, 16.februārī, Nacionālā mākslas muzeja Kupolu zālē norisināsies prezentācijas pasākums par Latvijas simtgades iniciatīvu "Latvijas skolas soma".

Kā atzina ministre, saistībā ar "Skolas somas" projektu ir jāpaveic divi nozīmīgi darbi - sadarbībā ar pedagogiem jāidentificē vietas, uz kurām skolēni varētu doties. Tāpat jāpanāk, lai "Skolas somas" pasākumi būtu saistīti ar skolās apgūstamo vielu.

"Otrs ir darbs ar pedagogiem, kādā veidā bērni tiek sagatavoti šādiem braucieniem," teica kultūras ministre, norādot, ka šajā projektā plānots iesaistīt vairāk nekā 200 000 skolēnu.

Jau ziņots, ka projektā "Skolas soma" skolēni varēs iepazīt Latvijas kultūru, dodoties ekskursijās uz vietām, kur viņi arī materiālu apsvērumu dēļ nav bijuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti