Kultūras institūciju pārstāvji dibinās apvienību, lai aktīvāk risinātu nozares aktuālos jautājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Kultūras ministrs Ints Dālderis ticies ar vadošo Latvijas nacionālās nozīmes kultūras institūciju pārstāvjiem Juri Dambi, Evitu Sniedzi, Edgaru Vērpi, Alekseju Naumovu, Imantu Lancmani, Māru Lāci un Andri Vilku, lai apspriestu aktuālos jautājumus.


Kā būtiskākais jautājums tika minēts plānotās prioritātes un finansējums nozarei nākamā gada budžetā. Ņemot vērā šā gada ievērojami samazināto finansējumu, institūciju vadītāji apņēmās aktīvi iesaistīties sarunās par nākamā gada budžeta veidošanu, lai nepieļautu tā samazināšanu nākamgad.

Juris Dambis uzsvēra, ka arī turpmāk jāsaglabā Kultūras ministrija kā atsevišķa nozares pārstāvniecība, nepieļaujot tās apvienošanas iespēju vai funkciju sadalīšanu ar citām ministrijām.

J. Dambis informēja, ka vadošie Latvijas nacionālās nozīmes kultūras institūciju vadītāji izlēmuši dibināt nacionālo institūciju vadītāju apvienību, lai turpmāk sadarbotos kultūras vērtību izpratnes veicināšanai un akcentēšanai.

Apvienība plāno turpmāk aktīvi apmainīties ar informāciju un plānot kopīgus pasākumus kultūras jomas stiprināšanai.

Ints Dālderis atzina, ka šādas apvienības dibināšanai ir pozitīva perspektīva, jo tā palīdzēs kultūras nozari un aktuālos jautājumus pārstāvēt kopīgi, apvienojot spēkus, tā vietā, lai to darītu katra institūcija atsevišķi.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti