Kultūras darbinieki aicina rīkot jaunu konkursu uz Latvijas Radio valdes amatiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija (LKDAF) atbalsta Latvijas Radio darbinieku arodbiedrības prasību rīkot jaunu konkursu uz Latvijas Radio valdes locekļu amatiem, teikts federācijas atklātā vēstulē Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Federācija arī pievienojas prasībai nodrošināt jaunā konkursa norises caurspīdīgumu un atklātumu. Federācija rosina padomei nodot atklātībai konkursa dalībnieku iesniegtos Latvijas Radio attīstības piedāvājumus un publiskot padomes pārstāvju argumentus, kas noteica jaunās valdes izvēli.

Federācija arī aicina Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai iesaistīties situācijas izvērtēšanā, jo tas skar sabiedriskā medija tālāko attīstību.

Uzskata, ka jaunās Latvijas Radio valdes komunikācija ar darbiniekiem ir vāja – valde nespēj skaidri definēt savu vīziju par radio turpmāko darbību un attīstību, kas ir pretrunā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta apgalvojumiem, ka, piemēram, jaunais valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš izvēlēts tieši tāpēc, ka viņam ir skaidra vīzija par sabiedrisko mediju attīstību kopumā un par Latvijas Radio attīstību.

Federācija arī atgādina, ka līdz šim radio vadība bija uzticēta nozares profesionāļiem, kas arī nodrošinājis  Latvijas Radio attīstību un neatkarību, un norāda, ka līdzšinējais Latvijas Radio vadītājs Jānis Siksnis darbojies veiksmīgi.

Lai arī NEPLP pārstāvji publiski izteikušies, ka Siksnis turpmāk atradīs vietu sabiedriskajos medijos, „tas neizklausās pārliecinoši”. LKDAF uzskata, ka Sikšņa „izslēgšana no aprites ir NEPLP taktiska kļūda”.

Jau vēstīts, ka arī žurnālistu organizācijas atbalsta Latvijas Radio otrdien publiskoto atklāto vēstuli un aicina NEPLP sniegt detalizētus radio vadītāja izvēles argumentus un skaidrot konkursā fiksētās nepilnības. Latvijas Žurnālistu savienība atbalsta Latvijas Radio (LR) darbinieku atklātajā vēstulē pausto aicinājumu NEPLP rīkot jaunu, atklātu konkursu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu. Savienības vadītājs Juris Paiders norādīja, ka padomei ir jāņem vērā radio darbinieku aicinājums, lai viņu lēmumi būtu saprotami gan žurnālistiem, gan sabiedrībai.

Norādot uz necaurspīdīgu Latvijas Radio valdes locekļu amatu konkursu, nolikuma neievērošanu un izvēlētā valdes priekšsēdētāja pieredzes trūkumu mediju darbā, Latvijas Radio darbinieki aicina rīkot atkārtotu konkursu uz valdes priekšsēdētāja amatu

NEPLP rīkotajā konkursā uz trim Latvijas Radio valdes locekļu vietām uzvarēja Aldis Pauliņš, Uldis Lavrinovičs un Sigita Kirilka. Par jauno Latvijas Radio valdes priekšsēdētāju izraudzīts Pauliņš, bet līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Jāņa Sikšņa pilnvaras beigsies janvāra vidū.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti