Kuldīgas novadā kompensēs izmaksu pieaugumu pansionātos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kuldīgas novada domes deputāti lēmuši kompensēt izmaksu pieaugumu Kuldīgas slimnīcas ilgstošās aprūpes nodaļās, kas atrodas Skrundā, Valtaiķos un Kuldīgā. Sadārdzinājuma segšanai trīs pašvaldības pansionātos 2023. gada budžetā atvēlēti 250 000 eiro – tas būs piecu līdz septiņu eiro liels atbalsts diennaktī.

Līdz ar pakalpojumu izmaksu pieaugumu no 2023. gada 1. aprīļa mainīsies maksa par uzturēšanos Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļās – Skrundā, Valtaiķos un Kuldīgā. Daļu no sadārdzinājuma Kuldīgas novada iedzīvotājiem segs pašvaldība – tā Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē 1. martā lēma deputāti.

Uzturēšanās aprūpes nodaļā Kuldīgā turpmāk diennaktī personai būs 40 eiro, izņemot klientiem, kas ievietoti līdz pagājušā gada 31. decembrim – tiem būs 38 eiro. Aprūpes nodaļā Valtaiķos cena pieaugs no 24,59 eiro līdz 30 eiro diennaktī, bet aprūpes nodaļā Skrundā cena pieaugs no 24,60 eiro līdz 35 eiro diennaktī.

Slimnīcas faktiskās izmaksas ir lielākas, tāpēc pašvaldība Kuldīgas novadā deklarētajiem senioriem ar dotāciju 5 eiro diennaktī līdzfinansēs uzturēšanos pansionātos Skrundā un Valtaiķos, bet klientiem, kuri Kuldīgas nodaļā ievietoti līdz 2022. gada 31. decembrim, tie būs 7 eiro diennaktī. Šim mērķim 2023. gada budžetā plānoti 250 000 eiro.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Ņemot vērā augošās izmaksas, iedzīvotāju maksātspēju un pašvaldības budžeta iespējas, mēs rūpīgi vērtējām, kas būtu atbalstāms slieksnis cenu palielinājumam.

Pansionātos lielākā daļa klientu ir mūsu novada iedzīvotāji, tāpēc no pašvaldības budžeta līdzfinansēsim maksu Kuldīgas novadā deklarētajiem senioriem par uzturēšanos pansionātā," sacīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska ("Kuldīgas novadam").

Sadārdzinājumu veido ievērojamais cenu pieaugums energoresursiem un komunālajiem pakalpojumiem, kā arī infrastruktūras uzturēšanas izmaksas un minimālās algas pieaugums. Tam seko izmaksas par ēdināšanu, medikamentiem un citām ikdienas vajadzībām.

Kuldīgas slimnīcas paspārnē darbojas trīs novada pansionāti – Kuldīgā, Skrundā un Rudbāržu pagastā, sniedzot mūsdienīgus ilgstošas aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Šobrīd pansionātos Kuldīgas novadā kopumā ir pieejama 121 vieta, no tām 50 vietas ir Kuldīgā, 45 vietas – Valtaiķos un 26 vietas – Skrundā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti