Kuldīgā taps jaunu sociālo pakalpojumu centrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Kuldīgā taps jaunu sociālo pakalpojumu centrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Līdz šim nav bijusi piemērotas infrastruktūras, kas nepieciešamas pakalpojumu sniegšanai dažādām mērķgrupām, skaidro pašvaldībā, tāpēc plānots pielāgot un pārbūvēt telpas pilsētas vēsturiskajā centrā. Kopējās projekta izmaksas, piesaistot ERAF finansējumu, pārsniegs 2,2 miljonus eiro. 

Kuldīgā taps jaunu sociālo pakalpojumu centrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pēc Kurzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānā apkopotajiem datiem Kuldīgas novadā dzīvo 106 bērni ar funkcionāliem traucējumiem. Šai mērķgrupai novada pašvaldībā ilgu laiku praktiski netika vai ļoti maz tika nodrošināti sociālie pakalpojumi.

„Arī Kuldīga iesaistījās deinstitucionalizācijas projektā kopā Kurzemes plānošanas reģionu un daudzām citām pašvaldībām. Esam sapratuši vajadzību, ka bērni ar funkcionāliem traucējumiem un personas ar garīga rakstura traucējumiem Kuldīgas novadā ir daudz. Ir kaut kas jādara, lai to situāciju uzlabotu. Šobrīd ir runa par Kurzemes reģionu, jo mēs sākām ar pakalpojumu sniegšanu projektu „Kurzeme visiem” ietvaros, jo tur infrastruktūru jaunu nevajadzēja,” skaidro Kuldīgas Attīstības aģentūras projektu vadītāja Liene Jūrmale.

Izvērtējot situāciju, bijis skaidrs, ka pilnvērtīgai pakalpojumu sniegšanai šobrīd nav piemērotu telpu, tās atrastas pašā vecpilsētā.

„Tā ir vecpilsētas sirds, Liepājas, kas ir galvenā gājēju iela Kuldīgā. Mēs esam tās telpas atraduši, vēlamies izvedot veselu kompleksu, kur būtu trīs dienas centri, divi pieaugušiem un viens bērniem. Pluss vēl specializētās darbnīcas,” turpina Jūrmale.

Sociālā darbiniece darbā ar cilvēkiem ar invaliditāti Ineta Eņģele uzskata, ka šādu dienas centru veidošana pilsētai ir ļoti nozīmīga vairāku iemeslu dēļ.

„Pašlaik telpās darbojas 15 līdz 20 cilvēki, bet mums ir tikai viena nodarbību telpa, tā jau ir sen par maz. Nevar arī ievērot drošības pasākumus. Mums kopā ar visu novadu ir 246 cilvēki ar dažādām vainām, ar invaliditāti. Telpas būs daudz un lielas, būs arī darbnīcas, kas ir ļoti vajadzīgas cilvēkiem,” stāsta Eņģele.

Vēl vienu ēku atjaunos L. Paegles ielā 12, kurā būs grupu dzīvokļi pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem ar 8 vietām, labiekārtos tai piegulošo teritoriju, kā arī iegādāsies šī pakalpojuma sniegšanai nepieciešamo materiāltehnisko nodrošinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti