Dienas ziņas

Atgriežas Latvijā no Norvēģijas

Dienas ziņas

Rēzeknē tiekas speciālie pedagogi

Par barikādēm – Kuldīgas skolēni skolēniem

Kuldīgā astotklasnieki pārbauda devītklasnieku zināšanas par Barikāžu laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kuldīga 1991. gada janvārī bija otra stratēģiski svarīgā vieta aiz Rīgas. Ja par satraucošajiem notikumiem pasaulei vairs nevarētu paziņot no galvaspilsētas, viss bija sagatavots, lai to darītu no Kuldīgas. Barikāžu laika 29. gadadienā Kuldīgā astotklasnieki pārbaudīja devītklasnieku zināšanas par Barikāžu laiku.

Gājēju ielā Kuldīgā pie pasta ēkas piebrauc smagā tehnika - šai reizē, lai simboliski radītu to noskaņu, kas bija 1991. gada janvārī. Ielā rosās jaunieši – ne tikai no Kuldīgas, bet arī novada pagastu skolām. Kopā ar vēstures skolotājiem Kuldīgas Bērnu un jauniešu centra darbinieki  šogad lēmuši pasākuma rīkošanas grožus nodot astoto klašu jauniešu rokās, kuri uzdevumus veidoja devītklasniekiem. 

Novada astotklasnieki bijuši izdomas bagāti, kā faktus, zināšanas un noskaņas par barikādēm iekļaut atraktīvos uzdevumos.

Pavisam ielā bija 12 pieturas vietas, tajās, piemēram, vārdu bankas, testi, krustvārdu mīklas, mēmie šovi, pirmā palīdzība, arī šķēršļu joslas, kas parāda komandas saliedētību, kāda bija nepieciešama barikāžu laikā.

Ne viens vien no uzrunātajiem jauniešiem  zināja, ka pasākuma vieta pie pasta ēkas nav izvēlēta nejauši. 1991. gadā kuldīdznieki devās gan uz Rīgu, gan arī sargāja divas vietas Kuldīgā – pasta ēku un raidstaciju. Ja OMON kaujinieki būtu ieņēmuši valsts radio un televīziju, tad ziņas par notiekošo tiktu pārraidītas no Kuldīgas. Situāciju bīstamāku padarīja arī tas, ka netālu no pilsētas bija dislocētas padomju armijas daļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti