Dienas ziņas

25. jubileju nosvin ar labdarības pasākumu

Dienas ziņas

Iecavas novadā sāk balsošanu par teritoriālo reformu

Kuldīgā 10. reizi paceļ Zilo karogu

Kuldīgā 10. reizi paceļ «Zilo karogu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Izcila ūdens kvalitāte, drošība un vides pieejamība – šie ir tikai daži no 33 kritērijiem, kas jānodrošina, lai peldvieta iegūtu populārāko starptautisko tūrisma ekosertifikātu "Zilais karogs". Sarežģītāk šos kritērijus nodrošināt un noturēt ir pie upes. Kuldīgā, Mārtiņsalas peldvietā pie Ventas, tas izdevies jau desmit reizes.

"Zilais karogs" Mārtiņsalas peldvietā Kuldīgā pie Ventas uzvijas jau desmito reizi. Līdz pat šim gadam Latvijā tā bija vienīgā vieta pie upes, kurai ir šāds starptautisks eko sertifikāts, kas apliecina to, ka te ir droša vieta atpūtai.  Šogad Ventai pievienojusies peldvieta pie Gaujas Siguldā. Salīdzinot ar citām pludmalēm, pie upēm to iegūt un noturēt ir daudz grūtāk. Arī Kuldīga, pirms pirmo reizi pieteica šo pludmali "Zilā karoga" iegūšanai, tam gatavojās četrus gadus.

"Daudzās vietās ūdens kvalitāte nav atkarīga no konkrētās pašvaldības, ja kāds piesārņo to upes augštecē. Tāpat upju peldvietas saistās ar paaugstinātu drošības faktoru, šo iemeslu dēļ arī pasaulē nav daudz peldvietu pie upes, arī Latvijā tikai divas, tās ir kā mazas pērlītes," sacīja Vides izglītības fonda pārstāvis Jānis Ulme.

"Zilais karogs" ik gadu jāiegūst no jauna. Ulme uzsver, ka kritēriji, lai karogu iegūtu, ik pa laikam pieaug. Ja pirms desmit gadiem, kad to ieguva Kuldīga, tie bija 29, tad nu – 33. Ik gadu te notiek labiekārtošanas darbi.

Tā arī Mārtiņsalas peldvietā nu jau vairākus gadus notiek veselības diena pie ūdens, kurā ir gan fiziskas, gan teorētiskas nodarbes par veselību, un tā ir arī aktīva ģimenes atpūta. Šogad ar "Zilo karogu" sertificētas 4560 vietas 45 valstīs. Latvijā tās ir 23 vietas. Jāteic, ka Latvija joprojām ir pārliecinošs līderis ilgtspējīgā piekrastes apsaimniekošanā no Baltijas valstīm – Igaunijā šosezon plīvos 3 "Zilie karogi", savukārt Lietuvā – pieci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti