Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: LSDSP līderis Jānis Dinevičs

Rīta intervija

FKTK pārstāvis: Iecerētais nozares t.s. "kapitālais remonts" neko jaunu nesesīs

EP vēlēšanu kandidāti: Jaunās konservatīvās partijas saraksta līderis Andis Kudors

Kudors: «Konservatīvie» tver cilvēka dabu, kāda tā ir

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"Konservatīvie" tver cilvēka dabu tādu, kāda tā ir, nevis utopiski, uzticoties, ka cilvēki vienmēr domā racionāli, intervijā Latvijas Radio teica Jaunās Konservatīvās partijas saraksta līderis Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Viņš kritizēja radikāli liberālus politiķus, kuri apsmej konservatīvo izvirzītās problēmas, tādējādi tās "paslaukot zem tepiķa".

Teikto viņš ilustrēja ar liberālo mediju pašcenzūru, ka ziņā netiek pierakstīts klāt - terorists pirms uzbrukuma izkliedza "Allahu akbar".

"Ekonomiskās problēmas bija labi risināt ar atvērtajām robežām. Bet tad nāk citas sociālās problēmas, kas saistītas ar neintegrēšanos," stāstīja Kudors.

Viņš to nodēvēja par naivu liberālismu, norādot, ka liels cilvēku daudzums nav gatavs ātri integrēties. Un tādējādi integrācijas problēma ir atstāta novārtā.

"Mēs tveram cilvēka dabu tādu, kāda tā ir, nevis kaut kādu utopiju. (..) Nenosaucot problēmas īstajos vārdos, tās netiek risinātas," teica Kudors. 

Viņš uzsvēra, ka nozīmīgi "konservatīvajiem" ir gan morālie standarti, gan identitātes stiprināšana.

Kudors neteica, ka "konservatīvo" idejas ir pašas labākās, vien norādīja, ka vēlas, lai Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir godīga konkurence par idejām.

"Konservatīvo" galvenais uzstādījums ir cīņa par drošību, ar to saprotot arī hibrīdapdraudējumu, ekonomisko drošību. Pēc Kudora domām, saistībā ar dezinformācijas ietekmes mazināšanu Eiropas Savienībai vēl ir daudz darba. Pie apdraudētājiem viņš pieskaitīja ne tikai Krieviju, bet arī Ķīnu.

Tāpat Kudors izteica nožēlu par "Brexit", jo Lielbritānija bija Eiropas Savienību (ES) stabilizējošs spēks. Viņš pauda neapmierinātību ar ideju par ES federalizāciju. "Drīzāk vajadzētu saprast, kādas ir problēmas, kāpēc Lielbritānija iet prom," norādīja Kudors.

KONTEKSTS:

EP vēlēšanas notiks 25. maijā. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti, un par šiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.

Ja EP vēlēšana notiktu aprīļa vidū, tad no partijām, kuras iesniegušas sarakstus vēlēšanām, vispopulārākā būtu "Saskaņa". Par to liecina Latvijas Televīzijas pasūtījumā veiktais SKDS pētījums, kura laikā šomēnes aptaujāti aptuveni 1000 cilvēku visā Latvijā.

Par "Saskaņu" aprīlī balsotu 15% pilsoņu, tālāk seko "Jaunā Vienotība" – 11,7%, tad "Attīstībai/Par!" – 10,6% un Nacionālā apvienība (NA) – 8,1%. Pa pēdām NA seko Latvijas Krievu savienība (LKS) – 5%, tad "Progresīvie" – 4,5% un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 3,7%.

Astotā populārākā aprīlī ir Jaunā konservatīvā partija (JKP) – par to balsotu 2,4%, par Latvijas Reģionu apvienību (LRA) – 1,7%, bet par "KPV LV" – 0,6%. Tieši tikpat arī par Ingunas Sudrabas partiju "Atmoda". Par ''Latviešu nacionālistiem'' un "Jauno Saskaņu" – 0,2%, bet Rīcības partijai, Centra partijai un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai aptaujā ir nulle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti