Krimas tatāru Medžlisa vadītājs Čubarovs: Jārūpējas par sabiedrības vienotību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Mainīt notikušo pēc tam ir grūti, tādēļ vispār nedrīkst pieļaut situāciju, kad nelielas valstis kļūtu par upuriem lieliem agresoriem. Tā situāciju Krimā raksturojis Krimas tatāru Medžlisa vadītājs Refats Čubarovs.  

Intervijā Latvijas Televīzijai Čubarovs aicināja Krievijas ietekmes sfērā esošās valstis meklēt vienojošus elementus sabiedrībā un neļaut Krievijai izmantot informāciju, lai radītu plaisu starp iedzīvotājiem.

“Ukrainas bēdīgajai pieredzei pirmajos Krievijas agresijas gados jākļūst par pamudinājumu citām valstīm. Lai tās ir aktīvākas attiecībā uz savas informācijas telpas aizsardzību un arī attiecībā uz skaidrošanu starptautiskajai sabiedrībai – ko šīs valstis dara to savu pilsoņu labā, kuriem ir dažāda tautība un dažāda reliģija.

Mēs zinām, kādus procesus Krievija centās izmantot arī Baltijas valstīs, taču konsekventa politika, tostarp attiecībā uz valsts valodu, traucē Krievijai iejaukties,” sacīja Čubarovs.

Čubarovs ieradies Rīgā, lai piedalītos Ukrainas atbalstam veltītos pasākumos. Pie Brīvības pieminekļa trešdien, 24.aprīlī, tika izklāts lielformāta Krimas tatāru karogs. Kopš rudens tas ceļo pa dažādām valstīm, un cilvēki no visas pasaules raksta uz tā savus novēlējumus. Uzstājoties Latvijas Okupācijas muzejā, Čubarovs stāstīja par represijām, ko Krievija izvērš pret Krimas tatāriem. Tur tika atklāta arī fotoizstāde par bērniem, kuri palikuši bez vecākiem, jo tie ir ieslodzīti politisku iemeslu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti