Dienas ziņas

Daugavpils Universitātē – Lituānistikas centrs

Dienas ziņas

Mežizstrādes plāns, visticamāk, netiks mainīts

Pierobežā skatās Krievijas TV

Krievijas pierobežā kaimiņvalsts televīzija aizvien iecienītāka nekā vietējā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Austrumu pierobežas iedzīvotāji labprātāk skatās Krievijas kanālus, un skatītāju skaits vēl pieaugs, tā lēš vietvaras un paši iedzīvotāji. No Viļakas līdz tuvākajam Krievijas televīzijas tornim ir nepilni 20 kilometri. Tā signāls ir krietni stiprāks par Latvijas raidīto, kurš ir 70 kilometru attālumā.

Iegādāties Krievijā ražotus dekoderus, lai 25 kilometru rādiusā dzīvojošie varētu viegli skatīties sev tīkamos kanālus, ir ļoti vienkārši. Vietējie Viļakas novada iedzīvotāji neslēpj, ka paši, braucot uz Pleskavu, iegādājušies dekoderu par 19 eiro un šobrīd skatās 10 bezmaksas kanālus.

Rekovas iedzīvotājs Aldis zina stāstīt, ka viņam mīļākais Krievijas televīzijas kanāls ir „TV5 St.Peterburga”, jo tur ir labas filmas. Ārzemju „bojeviki” jau ir apnikuši,” viņš saka par Rietumu filmām.

Izrādās, lēto Krievijas dekoderu signāls ķer līdz pat Balvu novadam. Iebraucot pierobežas mazajās pilsētās un pagastos, ir redzams, ka visi māju jumti ir nosegti ar satelītšķīvjiem un antenām, pagrieztām uz Krievijas pusi. 

Aldis ir vietējais, strādā par Rekovas skolas kurinātāju, pats personīgi ir iegādājies Krievijas dekoderu un ir apmierināts, ka var skatīt sen iemīļotās filmas, ziņas un informatīvos raidījumus. Nenoliedz, ka šim pakalpojumam ir ļoti daudz piekritēju. „Es teikšu, ka 70% skatās, un ja no februāra vēl pacēla [cenu] ekonomiskai pakai, tad man vēl kādi pieci cilvēki izrādīja interesi pirkt Krievijas dekoderu,” viņš zina stāstīt.

Vietējās varas pārstāvji radušos situāciju neuzskata par problēmu, aizbildinoties, ka cilvēks pats izvēlas, ko viņš vēlas skatīties, un to nedrīkst aizliegt. Pierobežā iedzīvotāju skaits sarūk ik gadu, un, ja palikušie ir vidējās paaudzes un pensionāri, kuri ekonomē katru kapeiku, tad lētāk ir vienreiz samaksāt. „Tas būtu jārisina valsts līmenī  - vai raidītājus uzstādīt vai stiprināt signālus,” spriež Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Mežals.

Šobrīd valstiskā līmenī nav lemts, kā uzrunāt pierobežas skatītājus. Taču Krievija saviem skatītājiem piedāvā 20 bezmaksas kanālus. Arī austrumu pierobežas skatītāji cer, ka drīzumā tirgū parādīsies Krievijā ražoti dekoderi, ar kuru palīdzību varēs skatīt visus 20 bezmaksas kanālus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti