Panorāma

Efektīvās zāles vēža pacienti spiesti ilgi gaidīt

Panorāma

FATF neiekļauj Latviju "pelēkajā sarakstā"

KPV LV palikusi bez valdes

«KPV LV» vērsīsies tiesā par UR lēmumu nereģistrēt partijas jaunās valdes ievēlēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Viena no Saeimā visplašāk pārstāvētajām koalīcijas partijām – "KPV LV" – palikusi bez paraksta tiesībām un pieejas partijas kontam. Uzņēmumu reģistrs (UR) atteicies ierakstīt reģistrā jauno partijas valdes sastāvu un grozījumus statūtos, jo uzskata, ka sapulce, kurā valde tika izvēlēta, sarīkota nelikumīgi. Partija "KPV LV" nolēmusi UR lēmumu apstrīdēt tiesā.

Pirms divām nedēļām sasauktā "KPV LV" biedru sapulce bija svarīga ne tikai partijas spicē notikušo pārmaiņu dēļ, bet arī tapēc, ka tuvojās esošās valdes pilnvaru beigas. Uz pirmo sapulci vajadzīgais kvorums – puse no kopējā biedru skaita – gan nesavācās, bet uzreiz tika rīkota jauna sapulce, kurai - pēc likuma - kvorumu vairs nevajag, un tajā arī tika ievēlēta jaunā "KPV LV" valde.

Tomēr UR izmaiņas "KPV LV" valdes sastāvā atteicās reģistrēt, norādot, ka atkārtotā biedru sapulce ir sasaukta nelikumīgi.

Kā skaidroja UR, pēc pirmās – nenotikušās sapulces – uzreiz rīkot jaunu nedrīkstēja, jo, atbilstoši likumam, sapulci var sasaukt tikai divas nedēļas pēc tam, kad par to ir apziņoti partijas biedri. "Lai biedri būtu informēti, ka ir sapulce, viņi var sagatavoties, ieplānot ierašanos," sacīja UR Juridiskās nodaļas vadītāja Indra Aužele.

Attiecīgi gan sapulcē veiktās izmaiņas partijas statūtos, gan valdē skaitās nenotikušas. Bet "KPV LV" vecās valdes pilnvaras beidzās šīs nedēļas sākumā.

"Šobrīd principā partijai nav pārvaldes institūcijas, kura varētu partijas vārdā rīkoties," piebilda Aužele.

Tas nozīme, ka šobrīd arī vairs nav valdes, kas varētu sasaukt jaunu sapulci. Bet to var izdarīt desmitā daļa biedru, un partijas līderis Atis Zakatistovs sacīja – nepieciešamie aptuveni 60 paraksti jau esot savākti. Bet UR lēmumu "KPV LV" pārsūdzēšot tiesā.

"Mūsu juristi domā, ka tas ir interpretācijas jautājums šajā gadījumā, jo līdzīgā situācijā pirms gada visi lēmumi tika pieņemti. Uzņēmumu reģistrs tiešām nevar aizliegt mums darboties," sacīja Zakatistovs.

Tikmēr partiju pametušais tās dibinātājs Artuss Kaimiņš uzskata, ka nelikumīgi sasaukta arī pirmā biedru sapulce un saistībā ar to vērsies policijā.

"No oficiālās e-pasta adreses tika izsūtīts aicinājums ierasties biedriem uz sapulci. Paraksta vārdi bija trīs, it kā trīs valdes locekļi, kas principā ir kvorums – Zakatistovs, [Ralfs] Nemiro un [Miks] Vizbulis," klāstīja Kaimiņš.

Tikmēr Vizbulis sacīja: "Es neparakstīju neko, lai tiktu šāds dokuments izsūtīts."

Zakatistovs gan norādīja, ka pirmā sapulce notikusi nevis pēc valdes lēmuma, bet atbilstoši partijas statūtos noteiktajam. "Vizbuļa kungs mutiski bija piekritis, ka viņa paraksts tiek likts apakšā (..). Pēc tam viņš to noliedza," teica Zakatistovs.

Šobrīd "KPV LV" saņēmusi vairāk nekā 320 000 eiro lielu valsts finansējumu.

KONTEKSTS:

8. februārī atkārtoti sasauktajā "KPV LV" kopsapulcē par valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts Zakatistovs. Partijas valdē tika ievēlēti arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, labklājības ministre Ramona Petraviča, Saeimas deputāti Ēriks Pucens, Jānis Vitenbergs, Iveta Benhena-Bēkena un Ieva Krapāne. Tāpat valdē ievēlēti arī Māris Možvillo un Lauris Zīverts. Kopsapulcē veiktas arī izmaiņas partijas statūtos.

UR atzinis, ka šī kopsapulce nebija lemttiesīga. Valsts notārs noteicis 20. aprīli kā termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti