Pēcpusdiena

Izdota grāmata par Maltas pagasta vēsturi

Pēcpusdiena

Ušakovs un Ameriks paziņo par kandidēšanu Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Bijušais darbinieks: Labklājības ministres Petravičas vīra uzņēmumā saņēmu aplokšņu algu

«KPV LV» Saeimas frakcijas vadītājs: Uzticamies labklājības ministrei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai arī publiskajā telpā ir izskanējusi jauna informācija par iespējamo aplokšņu algu maksāšanu labklājības ministres Ramonas Petravičas ("KPV LV") vīra uzņēmumā, kur viņa bijusi finanšu direktore, pašlaik nav pierādījumu, kas to apliecinātu. To Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" paziņoja "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs un norādīja, ka partija uzticas labklājības ministrei.

"No mūsu puses skatoties, situācija ir salīdzinoši vienkārša. Ir pieņēmumi, un ir fakti. Un faktus pārbauda Valsts ieņēmumu dienests. Valsts ieņēmumu dienests, kā mēs saprotam, jau ir pārbaudījis Petravičas kundzes [vīra] uzņēmumus. Ja tur ir parādījušies vēl kaut kādi jauni fakti, lai viņi pārbauda, un Petravičas kundze noteikti sadarbosies," teica Zakatistovs.

Viņš norādīja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) līdz šim nekādus likumpārkāpumus nav atklājis, un "KPV LV" pašlaik uzticas labklājības ministrei un viņas sacītajam, ka aplokšņu algas ģimenes uzņēmumā nav maksātas.

"Bezkaislīga attieksme šajā gadījumā ir pārbaudīt faktus. Tāda attieksme ir no mūsu frakcijas puses, un pieņemu, ka līdzīga attieksme būs arī no mūsu koalīcijas partneru puses," sacīja Zakatistovs, norādot, ka "KPV LV" gaidīs VID pārbaužu rezultātus un netaisās ko papildus noskaidrot šajā lietā. "No malas skatoties, visa šī ažiotāža izskatās drīzāk pēc kampaņas, nevis sabiedrības interešu aizstāvības."

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe Latvijas Radio raidījumam norādīja, ka medijos izskanējusī informācija VID ir jāizmeklē, un atkarībā no pārbaužu rezultātiem JKP lems par turpmāko rīcību. Līdzīgi izteicās arī "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Judins, norādot, ka izskanējusī informācija ir jāvērtē ļoti neitrāli un pašlaik nevajadzētu nevienu ne attaisnot, ne apsūdzēt.

"Informācija ir jāpārbauda. Signāli ir, cilvēki, kas sniedza to informāciju, ir zināmi.

Un, manuprāt, [VID] Finanšu policijai tad nekavējoties jāaicina tie cilvēki, jāuzdod viņiem jautājumi un atkarībā no tā, kādi pierādījumi būs iegūti, jāvirza lieta uz priekšu. Ja tādi pierādījumi būs," teica Judins.

Jautāts, kas šajā situācijā būtu jādara koalīcijā esošajiem politiķiem, Judins teica: "Ja ir situācija, kad viena persona apgalvo, ka fakts ir bijis, un otra persona apgalvo – tie ir meli, tas neatbilst patiesībai, es domāju, ka trešajai personai, kas vispār nav iesaistīta, pieņemt vienu pozīciju nebūtu pareizi. [..]."

Viņš teica, ka vēlētos, lai VID iespējami ātrāk sniegtu informāciju par pārbaužu rezultātiem. Pašlaik redzami absolūti pretrunīgi apgalvojumi un skaidrs, ka viens no tiem neatbilst patiesībai. "Un uz pieņēmumu pamata kādu attaisnot vai notiesāt – tas nav pareizi."

Judins piebilda, ka  VID Finanšu policijai būtu iespējami ātri jāpārbauda izskanējusī  informācija. "Finanšu policijas atzinums būtu ļoti nozīmīgs solis, rīcība, kas mums palīdzētu rīkoties tālāk."

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzskata, ka VID vispirms rūpīgi jāpārbauda publiski izskanējusī informācija.

Premjers neprasīs labklājības ministres demisiju.

"Tas, ka presē izskanējis skandāls, es arī lasu presi un es arī to zinu. Tas, kas man liekas nepieciešams, ir skaidrība, vai tā ir vai nav patiesība, ka maksātas aplokšņu algas. Veids, kā to noskaidrot ir, ja Petravičas kundze sadarbojas ar VID, un tad lai noskaidro - ir vai nav," sacīja Kariņš.

Ministre pārmetumus noraida, minot, ka cilvēks, kas ziņojis par aplokšņu algām, iespējams, nesaprot atšķirību, ka par algas daļu maksā nodokļus, bet komandējuma dienas nauda ir cita lieta. "Ja jūs man sakāt, ka es esmu kaza, es saku "nē", jūs sakiet "nē, bet es esmu", bet kā tad man attaisnoties?" komentēja ministre.

KONTEKSTS:

VID iepriekš saņēma anonīmus ziņojumus par iespējamiem pārkāpumiem nodokļu jomā uzņēmumā "Monēta", kurā finanšu vadītājas amatu ieņēmusi Petraviča, bet uzņēmuma īpašnieks ir viņas vīrs. Pati Petraviča šos pārmetumus kategoriski noraidīja.

Otrdien, 26. februārī, izskanēja jauna informācija saistībā ar iespējamu aplokšņu algu maksāšanu Petravičas ģimenes uzņēmumā. Aplokšņu algas saņemšanu Petravičas vīra uzņēmumā otrdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" atzinis bijušais uzņēmuma darbinieks Dainis Prātiņš. Viņš savulaik strādājis kompānijas transporta atzarā, pildot šofera pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti