«KPV LV»: Būtu gatavi pamest valdību, bet šis nav laiks spēlītēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Koalīcijas partija “KPV LV” uzskata, ka pielaides valsts noslēpumam anulēšana šīs partijas ekonomikas ministram Ralfam Nemiro ir politisks pasūtījums un partija varētu arī pamest šo valdību, taču atzīst, ka šis nav laiks spēlītēm.

“KPV LV” vadītājs Atis Zakatistovs norādīja, ka partija būtu gatava pamest valdību, bet saistībā ar “Covid-19” izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ šobrīd ir gatava atgriezties pie sarunu galda, jo Latvijai esot vajadzīga valdība.

 “Esam gatavi aiziet no šīs valdības, bet, no otras puses, šis nav laiks spēlītēm," sacīja Atis Zakatistovs.

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības” apgalvoja, ka par ekonomikas ministra Ralfa Nemiro anulēto pielaidi darbam ar valsts noslēpumu uzzinājis piektdien no rīta, turklāt viņam pavēstīts tikai fakts – bez detalizēta skaidrojuma.

«KPV LV»: Būtu gatavi pamest valdību, bet šis nav laiks spēlītēm
00:00 / 02:23
Lejuplādēt

Kariņš uzsvēra, ka valdībā nevar strādāt ministrs bez pielaides valsts noslēpumam, it īpaši ekonomikas ministrs, jo pielaide nepieciešama saistībā ar enerģētikas sektoru. Tāpēc Kariņš sagaida, ka  ''KPV LV” virzīs amatam jaunu kandidātu.

Pats Nemiro arvien ir ministra amatā un līdz pirmdien paredzētajai savas partijas “KPV LV” valdes sēdei demisionēt negrasās. Pielaides atņemšanu viņš sauc par politisku izrēķināšanos.

Nemiro norādīja, ka lēmums ir politiski motivēts, un pamatoja to ar savu darbību ar obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai, plāniem celt sašķidrinātās gāzes termināli Skultē, kas pēc viņa teiktā būs liels slogs visiem iedzīvotājiem, kā arī viņa iesākto darbu ““Parex'' darījuma atslepenošanai”. 

“Gāju ļoti strauji uz priekšu ar OIK atcelšanu. Nu, neatcēla OIK, atcēla mani,” paziņoja Nemiro.

Politiskus motīvus un izrēķināšanos ar savu ministru min arī “KPV LV” priekšsēdis Atis Zakatistovs.

Viņš sacīja, ka “KPV LV” būtu gatava aiziet no valdības, jo frakcija ir vienota un uzbrukumu vienam ministram redz kā uzbrukumu visiem trīs partijas ministriem un 10 balsīm.

“Bet saprotam, ka šobrīd valstī ir ārkārtējā situācija, pirmdien pieņemsim lēmumu  valdes sēdē,” sacīja Zakatistovs.   

Pats ministrs Nemiro kā trešo variantu pieļauj iespēju, ka partija varētu uzstāt uz viņa palikšanu amatā. Tomēr, spriežot pēc premjera nostājas, valdības vadītāja atbalsta tam nebūtu.  

Kādēļ pielaide anulēta, Satversmes aizsardzības birojs komentēt nevar. Vienlaikus birojs Latvijas Televīzijai norādīja, ka personas par pielaides anulēšanas iemesliem tiekot informētas, un pašas var arī izlemt, vai iemeslus atklāt sabiedrībai. Tomēr Nemiro stāstīja, ka pagaidām biroja pamatojumu nezinot.

“Man ir jāredz dokumenti. Es, iespējams, tai informācijai nemaz nepiekritīšu, jo ir vajadzīgi arī kādi faktiski apliecinājumi,” sacīja Nemiro.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Nemiro pielaide varētu būt anulēta viņa personisko kontaktu dēļ. Ministrs pēdējā laikā vairākkārt nonācis konfliktā ar citām partijām sava padomnieka Pāvela Rebenoka dēļ, kuru Nemiro virzījis augstiem amatiem.

Latvijas Televīzijai zināms, ka par reālāko kandidātu ekonomikas ministra amatam “KPV LV” uzskata Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāju Jāni Vitenbergu. Viņam nebūtu problēmu ar pielaidi valsts noslēpumam, jo Vitenbergs to jau ieguvis kā Nacionālās drošības komisijas loceklis.

KONTEKSTS:

Ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (“KPV LV”) ir anulēta pielaide valsts noslēpumam. Iemesli nav zināmi.  Premjers aicina “KPV LV” izvirzīt citu kandidātu ministra amatam, kā arī aicinājis Nemiro demisionēt. Pats ministrs pagaidām to darīt negrasās.

Saskaņā ar LTV rīcība esošo informāciju pielaide atņemta saistībā ar ministra privātajiem kontaktiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti