Kopš 9. maija sākti trīs kriminālprocesi saistībā ar naida runu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopš notikumiem 9.maijā Valsts drošības dienests (VDD) sācis trīs kriminālprocesus par genocīda, noziegumu pret mieru un cilvēci un kara noziegumu iespējamu slavināšanu un attaisnošanu, kā arī izteikumiem, kas vērsti uz nacionālā naida izraisīšanu, informēja dienests.

Minētie kriminālprocesi ir uzsākti, VDD informatīvajā telpā identificējot videoierakstus, kuru saturs liecina par genocīda, noziegumu pret mieru un cilvēci un kara noziegumu atbalstīšanu, kā arī ir vērsts uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Divi no šiem kriminālprocesiem ir saistīti ar Krievijas pašreizējās agresijas pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu un attaisnošanu.

Savukārt trešajā kriminālprocesā dienests vērtē izteikumus, kas vērsti uz PSRS īstenoto Latvijas iedzīvotāju deportāciju uz Sibīriju slavināšanu un attaisnošanu.

Pašlaik izmeklēšanas interesēs VDD no plašākiem komentāriem atturas.

Savukārt kopš 24.februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, VDD kopumā saistībā ar naida runu ir uzsācis 17 kriminālprocesus, kā arī divus kriminālprocesus pārņēmis no Valsts policijas.

No minētajiem 19 kriminālprocesiem astoņi uzsākti saskaņā ar diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par genocīda, noziegumu pret cilvēci un mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu (Krimināllikuma 74.1 pants) un darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu (Krimināllikuma 78. pants). Pārējie kriminālprocesi sākti atsevišķi pēc kāda no minētajiem Krimināllikuma pantiem.

Minētajos 19 kriminālprocesos pašlaik 14 personām ir piemērots aizdomās turētā statuss, savukārt deviņām personām – personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Divām aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti