Panorāma

Cik augstu jāceļ antena? Pierobežā pārbauda signālu kvalitāti

Panorāma

Panorāma

"Konservatīvie" maina valdi un priekšsēdētāju

«Konservatīvos» vadīs Eglītis; Bordāns no aktīvās politikas aiziet

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Partiju "Konservatīvie" turpmāk vadīs pašreizējais labklājības ministrs Gatis Eglītis. Tā sestdien ārkārtas sēdē aiz slēgtām durvīm nolēma partijas padome. Vienlaikus nomainīts arī gandrīz viss valdes sastāvs. Partijas vadība tiek mainīta, reaģējot uz neveiksmīgo startu 14. Saeimas vēlēšanās. 

Jaunais partijas priekšsēdētājs par savu un jaunās valdes galveno uzdevumu uzskata uzticības atjaunošanu partijai, kā arī iekšēju saliedēšanos.

"Galvenais izaicinājums pēc neveiksmīgajiem Saeimas vēlēšanu rezultātiem ir atjaunot uzticību mūsu partijai. Arī mums partijas iekšienē ir jāizdara secinājumi par tām kļūdām, kas mums ir bijušas. Un jāsalabo tās lietas, kas mums nav strādājušas, piemēram, komunikācija," stāstīja Eglītis.

Sestdien ievēlēta arī jauna valde, kurā lielākoties pārstāvēti partijas biedri no reģioniem. Eglītis ir vienīgais no līdzšinējās "Konservatīvo" vadības locekļiem, kas turpinās darbu valdē. Izvirzīts bija arī ilggadējais "Konservatīvo" priekšsēdētājs Jānis Bordāns, bet viņš savu kandidatūru atsauca.

"Es no aktīvās politikas aizeju, bet palīdzēšu visādos veidos konservatīvo partijai," sacīja Bordāns. Viņš norādīja, ka turpmāk partijā darbosies kā ierindas biedrs. Bordāns arī atzina, ka partijas vadītāja amatā pieļāvis kļūdas, bet konkrētāk tās nevēlējās nosaukt: "Neapšaubāmi tās kļūdas ir. Es domāju – tās bija taktiskas un stratēģiskas kļūdas ilgtermiņā."

Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās "Konservatīvie" nepārvarēja 5% barjeru un neiekļuva parlamentā. Taču partija ir pārstāvēta 17 Latvijas pašvaldībās. 

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Savukārt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā nepārvarēja vairākas 13. Saeimā pārstāvētās partijas – "Attīstībai/Par!", "Saskaņa" un "Konservatīvie".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti