Konkurences padomes vadītāja aicina kartelī iesaistītos būvniekus atzīties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Iespējamā kartelī iesaistītajiem būvuzņēmējiem vēl nav par vēlu doties uz Konkurences padomi (KP) un atzīties likuma pārkāpumā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica KP vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa pastāstīja, ka KP iecietības programmā paredzēta soda mazināšana vai atcelšana tiem, kuri ziņo par savu iesaisti likuma pārkāpumā. Ābrama uzsvēra, ka sodi par aizliegtu karteļa vienošanos ir ļoti bargi, tādējādi vajadzētu izmantot šo iespēju.

Viņa norādīja, ka arī amatpersonām, kuras nodrošinājušas kāda uzņēmuma uzvaru, vajadzētu atzīties.

Ābrama stāstīja, ka, KP un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ciešāk sadarbojoties, iespējams kompleksāk izvērtēt dažādus gadījumus. Viņasprāt, "dzīve varētu vērsties uz labo pusi, ja notiek šādas kopīgas izmeklēšanas".

Ābrama atzina, ka būvniecības objekti, kur ir aizdomas par karteli, ir ļoti nozīmīgi, ņemot vērā iepirkumu summu, mērogu un nozīmi valstij.

Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama KNAB atklāto ainu sarunā ar Latvijas Televīziju dēvēja par sabiedrības apzagšanu.

Ābrama LT atklāja, ka pagaidām atzīties nav vēl nācis neviens, “bet mēs gaidām”.

“Ja pavērtē to informāciju, ja uzņēmumi var sanākt kopā un vienoties “šis ir mans - šis ir tavs, te tāda nauda figurēs, te tāda” un tā tālāk, tad izskatās, ka tā ir tik pamatīga krāpšana un zagšana no sabiedrības, sadārdzinot iepirkumus, un šie abi aspekti - kukulis un kartelis - apliecina, ka daudzos gadījumos ir nesaraujami saistīti,” sacīja Ābrama.

KONTEKSTS:

KNAB un KP ir aizdomas par iespējamu vismaz 10 lielāko būvuzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un aizliegtu karteļa vienošanos. KNAB izmeklē lietu par par kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā,  pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā. Savukārt KP veic izmeklēšanu par iespējamu aizliegtu karteļa vienošanos.

3. septembrī KNAB un KP veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības lielākajos Latvijas būvuzņēmumos, tostarp "Rere Grupa" un "Merks". "Arčers" un "Binders" līdzīpašnieks Armands Garkāns, bijušais "Skonto Būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis un Māris Martinsons pabijuši KNAB. Konkurences padomes (KP) pārstāvji runājuši arī ar būvfirmas SIA "Monum" lielāko īpašnieku un valdes priekšsēdētāju Māri Ozoliņu, aģentūrai LETA apstiprināja Ozoliņš.

KNAB viesojās arī Valmieras domē un tikās domes priekšsēdētāju Jāni Baiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti