Konkurences padome: Skolēnu formas tērpu iegādē vecākiem trūkst alternatīvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Skolās, kurās ir ieviestas obligātās formas, būtu jāizvērtē skolēnu vecāku finansiālais stāvoklis un jānodrošina iespēja formas tērpus iegādāties alternatīvos veidos, nevis tikai no viena, skolas izvēlētā piegādātāja, norāda Konkurences padomes (KP) pārstāvji.

Pēc skolēnu vecāku iesniegumu izvērtēšanas KP secina – lai arī skolu rīkotā formas tērpu piegādes konkursā tiek izvēlēts kopumā izdevīgākais un kvalitatīvākais piedāvājums, dažkārt netiek ņemtas vērā skolēnu vecāku finansiālās iespējas apģērbu iegādē.

Vienlaikus vecākiem tiek liegta iespēja izvēlēties alternatīvu un, iespējams, izdevīgāku obligātā apģērba iegādes veidu, jo netiek nodrošināta informācija par formas tērpu tehniskajiem parametriem.

Lai skolēnu vecākiem nodrošinātu iespēju iegādāties formas tērpus atbilstoši ģimenes finansiālajai situācijai, KP aicina skolas dot iespēju vecākiem izvēlēties arī citas alternatīvas, piemēram, ļaujot pasūtīt formu uzšūšanu citam piegādātājam vai to izgatavojot pašrocīgi.

"Attiecīgi tas nozīmē, ka skolu pienākums ir sniegt vecākiem piekļuvi informācijai par konkrētajām skolēnu formām – apģērba audumu, modeli, skicēm, fotogrāfijām un tamlīdzīgi," norāda KP.

KP atzīmē – skolēnu formas tērpu piegādātāji savstarpēji konkurē ar cenu, kvalitāti un papildpakalpojumiem.

Lai skolas arī turpmāk varētu pieņemt pamatotu lēmumu par sadarbību ar attiecīgo piegādātāju, nepieciešams nodrošināt iespēju skolēnu vecākiem sniegt atsauksmes par piegādāto formu kvalitāti, cenu, to atbilstību skolas iekšējās kārtības noteikumu prasībām, kā arī skolēnu un viņu vecāku vēlmēm, norāda KP.

KP, atsaucoties uz Tiesībsarga biroja skaidrojumu par skolēnu formām, atgādina, ka maznodrošināto un trūcīgo skolēnu vecākiem jābūt nodrošinātai iespējai vērsties pašvaldībā pēc pabalsta formas tērpa iegādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti