De Facto

Viena ministrija aizliedz zivju produktu piegādi, otra – tās ražošanas veicināšanā iegulda miljonus

De Facto

Slepenais politiķu lēmums

Sāk cīņu ar pašvaldību laikrakstiem

Konkurences padome piedāvā aizliegt pašvaldību laikrakstus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Konkurences padome (KP) šovasar publicētā dokumentā piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus, ziņo LTV raidījums “De facto”.  

KP norāda, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu. Līdzīgs projekts top arī Kultūras ministrijas gaiteņos.

Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama intervijā LTV skaidro, ka KP ir saņēmusi vairākas sūdzības un secinājusi, ka vairākās pašvaldībās vietvaru dibinātās avīzes īsteno negodīgu konkurenci.

“Pašvaldības bieži dotē savus izdevums un tai pašā laikā iekasē naudu par reklāmu. Privātajiem medijiem tas ir vienīgais līdzekļu avots, bet pašvaldību laikraksti nosaka tā sauktās dempinga cenas un neatkarīgiem laikrakstiem nav vairs iespēju,” saka Ābrama.

“Tad vienīgais paliek pašvaldības izdevums, kur tiek īstenotas pozitīvisma kampaņas,” rezultātus raksturo KP vadītāja.  

Konkurences padomes mājaslapā pieejamas  “Konkurences novērtēšanas vadlīnijas valsts un pašvaldību lēmumu pieņēmējiem” pašlaik atrodas sabiedriskās apspriešanas stadijā.

Pašvaldību medijus piedāvā ierobežot arī Kultūras ministrija. Tā piedāvā nevis aizliegt pašvaldību laikrakstus pavisam, bet gan ar likuma varu liegt tām pārdot reklāmas laukumus un precīzāk definēt – ko nozīmē pašvaldības pienākums informēt sabiedrību.

“Mēģinām atrast risinājumu, kur kaza ir dzīva un vilks paēdis, kur sabiedrība ir informēta par pašvaldības lēmumiem, vienlaikus ar ļoti striktiem grožiem pašvaldības politiķiem manipulēt ar tiem resursiem tikai pozitīvi par sevi ziņot,” priekšlikuma būtību skaidro KM mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

Priekšlikums aizliegt reklāmas pašvaldību medijos tiks, iesējams, iekļauts  rīcības plānā Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam īstenošanai.

Jau vēstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā marta vidū tika izskatīta 11  reģionālo laikrakstu galveno redaktoru parakstītā vēstule, kurā redaktori aicina deputātus izbeigt pašvaldību piekopto praksi, kas kropļo mediju tirgu un apdraud reģionālās preses dzīvotspēju. 

Komisijas deputāti gan vienojās, ka situāciju labot jāmēģina, pieņemot likuma grozījumus. Tomēr deputātiem nav īstas vienprātības par to, vai pašvaldībām jāaizliedz nodarboties ar izdevējdarbību.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti