De Facto

Viena ministrija aizliedz zivju produktu piegādi, otra – tās ražošanas veicināšanā iegulda miljonus

De Facto

«Pazūd» audits par «Rīgas namu pārvaldnieka» remontiem

Sāk cīņu ar pašvaldību laikrakstiem

Konkurences padome piedāvā aizliegt pašvaldību laikrakstus

Konkurences padome (KP) šovasar publicētā dokumentā piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus, ziņo LTV raidījums “De facto”.  

KP norāda, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu. Līdzīgs projekts top arī Kultūras ministrijas gaiteņos.

Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama intervijā LTV skaidro, ka KP ir saņēmusi vairākas sūdzības un secinājusi, ka vairākās pašvaldībās vietvaru dibinātās avīzes īsteno negodīgu konkurenci.

“Pašvaldības bieži dotē savus izdevums un tai pašā laikā iekasē naudu par reklāmu. Privātajiem medijiem tas ir vienīgais līdzekļu avots, bet pašvaldību laikraksti nosaka tā sauktās dempinga cenas un neatkarīgiem laikrakstiem nav vairs iespēju,” saka Ābrama.

“Tad vienīgais paliek pašvaldības izdevums, kur tiek īstenotas pozitīvisma kampaņas,” rezultātus raksturo KP vadītāja.  

Konkurences padomes mājaslapā pieejamas  “Konkurences novērtēšanas vadlīnijas valsts un pašvaldību lēmumu pieņēmējiem” pašlaik atrodas sabiedriskās apspriešanas stadijā.

Pašvaldību medijus piedāvā ierobežot arī Kultūras ministrija. Tā piedāvā nevis aizliegt pašvaldību laikrakstus pavisam, bet gan ar likuma varu liegt tām pārdot reklāmas laukumus un precīzāk definēt – ko nozīmē pašvaldības pienākums informēt sabiedrību.

“Mēģinām atrast risinājumu, kur kaza ir dzīva un vilks paēdis, kur sabiedrība ir informēta par pašvaldības lēmumiem, vienlaikus ar ļoti striktiem grožiem pašvaldības politiķiem manipulēt ar tiem resursiem tikai pozitīvi par sevi ziņot,” priekšlikuma būtību skaidro KM mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

Priekšlikums aizliegt reklāmas pašvaldību medijos tiks, iesējams, iekļauts  rīcības plānā Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam īstenošanai.

Jau vēstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā marta vidū tika izskatīta 11  reģionālo laikrakstu galveno redaktoru parakstītā vēstule, kurā redaktori aicina deputātus izbeigt pašvaldību piekopto praksi, kas kropļo mediju tirgu un apdraud reģionālās preses dzīvotspēju. 

Komisijas deputāti gan vienojās, ka situāciju labot jāmēģina, pieņemot likuma grozījumus. Tomēr deputātiem nav īstas vienprātības par to, vai pašvaldībām jāaizliedz nodarboties ar izdevējdarbību.  

 

3 komentāri
AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC
Uzmanību !! Tas ir Aso ietaupījums un aizdevumu kreditēšanas uzņēmums. ja jums ir nepieciešams kredīts, lai personīgo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu visu savu rēķinu, lūdzu sazinieties ar mūsu mūsu šeit e-pastu:[email protected] lai iegūtu vairāk informācijas. Jūsu informācijai, mūsu uzņēmums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni nokļūt atpakaļ pie mums nekavējoties, lai saņemtu darīts ar savu kredīta pārvedums apstiprinājuma dokuments ok. Sazināties e-pasts: ([email protected]) Nevilcinieties piemērot. AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC
ilze Knutova
Man pašvaldību avīze ir daudz svarīgāka, kā novada avīze. Šeit es izlasu par pasākumiem mūsu kultūras namā, par pagasta interesantiem cilvēkiem, bet novada avīzē vairāk par savstarpēju rīvēšanos.man tas nemaz neinteresē.
vipnumuri
Lai kā dažiem negribētas atzīt, bet valsts labklājība un drošība ir saistīta ar neatkarīgu un profesionālo žurnālistiku! Ja labs ārsts izārstē , cilvēka miesu, labs garīdznieks, dvēseli, tad labs žurnālists, visu sabiedrību! Man šķiet, tas ir loģiski aizliegt reklāmu pašvaldību izdevumos jo par izdevumu jau ir samaksāts un galu galā zūd objektivitāte un kontroles spēja šādos "laikrakstos". Politiķiem ir liela vēlme, lai Latvijas vietējos medijos, dominētu "komunālā žurnālistika". Vēl jau protams, mēģina šantažēt reklāmdevējus, kuri liek reklāmas opozīcijas izdevumos. Te ir vajadzīgas būtiskas likuma izmaiņas, bet paskatījos uz VARAM "galveno seju", sapratu uz drīzām izmaiņām, nav ko cerēt..! Baidos ka par negodīgu konkurenci, visai drīz būs jārisina ārpus LV, lai "izkustinātu ledu" šajā upē!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti