Kompensējamo zāļu budžetā ir deficīts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Zāļu ražotāji šogad ar Veselības ministriju vienojušies par solidāru palīdzību, sedzot trūkstošos 4 miljonus. Nākamajā gadā būs jāmeklē citi risinājumi veselības nozares budžetam.

Kompensējamo zāļu deficīts jau ir 2 miljoni latu, bet gada laikā tie būs 4 miljoni, rēķina Veselības ministrija. Lai sistēma turpinātu darboties, trūkstošos līdzekļus apņēmušies segt šo zāļu ražotāji, tomēr uz šādu soli uzņēmumi ir gatavi tikai šogad. Veselības ministrija gan pieļauj, ja arī nākamajā gadā būs šāds iztrūkums, tad ar zāļu ražotājiem varētu vienoties atkārtoti vai arī būs jāmeklē citi varianti.
*
67,6 miljoni latu - tik liels ir kompensējamo zāļu budžets šogad, un tas ir par 4 miljoniem latu mazāk kā pērn. Tāpēc jau tagad zināms, ka šī nauda gada laikā būs jāmeklē citur.
Vēl pagājušā gadā pirms vēlēšanām tika solīts saglabāt veselības nozares budžetu iepriekšējā apmērā, pēc tam, kad solījumi lauzti, ražotāji piekrituši segt trūkstošos 4 miljonu lai saglabātu kompensējamo zāļu sistēmas stabilitāti.
Vienošanās ir parakstīta tikai uz 2011. gadu un ražotāji arī uzskata, ka tas ir izņēmuma gadījums, kad šāda veidā tiek nākts pretī valstij.
Veselības ministrija vēl nav domājusi par to, kā nākamgad plānot kompensējamo zāļu budžetu, tomēr uzskata, ka pacientiem finansiālās problēmas just nevajadzētu. Nav arī plānots samazināt kompensējamo zāļu apjomu vai pārskatīt sarakstus. Tomēr, ja ar 4 miljoniem nebūs pietiekami, ministrijai papildus līdzekļi būs jāmeklē vai nu nozares iekšienē vai jāprasa piešķirt papildus

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti