Panorāma

Eksperti: Elektrības cena saglabāsies augsta

Panorāma

Izspēlē enerģētikas krīzes scenārijus

Palielinās finansējumu bērnu ēdināšanai skolās

Koalīcija vienojas par papildu finansējumu skolēnu ēdināšanai rudenī 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Koalīcija vienojusies par papildu finansējumu 1. līdz 4. klases skolēnu brīvpusdienām rudenī. Tā pēc valdību veidojošo partiju tikšanās medijiem norādīja politiķi. 

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”) sacīja, ka vienošanās paredz no septembra viena skolēna paēdināšanai atvēlēt 2,15 eiro dienā tagadējo 1,42 eiro vietā. Tomēr Pabriks pieļāva, ka šī summa rudenī varētu arī pieaugt.

Savukārt no 2023. gada janvāra skolēnu paēdināšanai dienā vajadzīgo summu plānots palielināt vēl vairāk, kā arī iecerēts izstrādāt vadlīnijas par skolēnu pusdienās iekļaujamajām sastāvdaļām, lai tās būtu atbilstošas visām veselīga uztura prasībām. Tāpat no janvāra skolu ēdinātājiem būs jaunas kvalitātes prasības, kas liks vēlreiz sēsties pie sarunu galda, lai lemtu par lielāku finansējuma nodrošināšanu. 

Jaunajā gadā summa viena skolēnu paēdināšanai varētu pārsniegt 3 eiro dienā. 

Par to, ka patlaban noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami, Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija, Zemkopības ministrija, pašvaldības un vecāku organizācijas vienojās jau pavasarī. Tāpēc iesaistītās puses izstrādājušas jaunu ēdināšanas maksas aprēķinu.

Arī skolu ēdinātāji cenu kāpuma iespaidā pauduši satraukumu par valstī noteikto pusdienu dotāciju 1,42 eiro apmērā dienā vienam 1. līdz 4. klases skolēnam. 

Nepieciešamo finansējumu 1. līdz 4. klases skolēnu ēdināšanas maksas palielināšanai rudenī atvēlēs no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, klāstīja premjerministra parlamentārā sekretāre Evika Siliņa. 

Konkrētu lēmumu par ēdināšanas maksas palielināšanu skolēniem plānots pieņemt otrdienas valdības sēdē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti