Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Valdi Keri

Ko darīt, ja pazudis tuvinieks?

Ko darīt, ja pazudis tuvinieks?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lūdzu palīdziet, izgāja no mājām, bet nav pārnācis. Šādi palīgā saucieni par bezvēsts pazudušām personām regulāri redzami dažādos sociālajos tīklos.

                     

Šā gada trīs mēnešos Valsts policija saņēmusi 163 iesniegumus par bezvēsts pazudušām personām, lielāka daļa no tā ir atrastas un šobrīd meklēšanā atrodas 35 cilvēki.

Policijā stāsta – iespaids, ka pēdējos gados pazūd vairāk personu, ir mānīgs. 2010.gadā bija pazudis 851 cilvēks, bet 2015.gadā – 730.

Lielākā daļa nozudušo ir jaunieši, kuri, nevienu neinformējot, devušies izbaudīt brīvību. Bet kāda būtu pareiza rīcība, ja kāds tuvinieks ir nozudis?

"Pirmais būtu pašiem pameklēt vienkāršākās situācijās, piemēram, aizgāja uz diskotēku un no rīta vēl nav mājās. Tad pirmā reakcija būtu pie draugiem painteresēties," stāsta Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš.

Policija aicina ziņot tad, ja tiešām ir pamatotas aizdomas, ka noticis kaut kas ļauns – šādos gadījumos nozīme ir katrai stundai. Vajadzības gadījumā meklēšanas operācija tiks uzsākta nekavējoties.

Tomēr tuviniekiem jārēķinās ar laiku, kamēr policija atbrauks uz notikuma vietu un izprašņās radiniekus, lai mēģinātu izprast pazušanas iemeslus un no tā būs atkarīga tālākā rīcība.

"Ja ir pazudis mazgadīgs bērns, tad, pirmkārt, būtu jāinformē policija un paralēli pašiem jāuzsāk meklēšanas pasākumi. Ja ir redzams, ka persona ir nolaupīta, tad momentā jāgriežas policijā," teica Lazdiņš.

Aptuveni piecos gadījumos no 700 pret bezvēsts pazudušo personu pastrādāts noziegums – cilvēks nogalināts vai nolaupīts.

Nereti mājās nepārnākušie gājuši bojā nelaimes gadījumā, piemēram, noslīkušas vai izdarījuši pašnāvību. Bezvēsts pazušanas gadījumā policija tuviniekiem iesaka izmantot sociālos tīklus.

"Ieteikums ir tāds, ka noteikti ir jāpublicē šī ziņa, iespējams, ka pat ātrāk nekā to konstatē policija, ka cilvēks ir bezvēsts pazudis. Noteikti ir jāieliek pēc iespējas svaigāka cilvēka fotogrāfija, pēc iespējas sīkāk jāapraksta, kas viņam bija mugurā, kur viņš pēdējo reizi redzēts un jālūdz cilvēkiem dot jebkādu informāciju par viņa iespējamo atrašanās vietu," stāsta "draugiem.lv" pārstāvis Jānis Palkavnieks.

Katru otro nedēļu "draugiem.lv" parādās lūgumi palīdzēt atrast pazudušu personu. Auditorija ir liela un cilvēki labprāt informāciju nodot tālāk saviem draugiem.

Vēl viena iespēja par pazušanu ir informēt vietnē "bezvests.lv". Šeit apvienojušies brīvprātīgie, kuri vajadzības gadījumā iesaistās masveida cilvēku meklēšanas operācijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti