KNAB vēta desmit «Facebook» lapas ar iespējamu nedeklarētu politisko aģitāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzeslokā nonākušas vismaz 10 dažādas „Facebook” lapas, kurās pirms 13.Saeimas vēlēšanām varētu būt notikusi politiskā aģitācija, kas nav norādīta partiju atskaitēs.

Priekšvēlēšanu laikā aktīvi darbojās virkne lapu un slēgtu „Facebook” grupu, kurās nevis aģitēja par kādu, bet izsmēja konkrētu partiju. Šajā gadījumā KNAB lielākais izaicinājums būs saprast, kas ir apmaksāta aģitācija un kas nav.

KNAB Latvijas Radio atklāja, ka birojā redzeslokā nonākušas vismaz 10 dažādas „Facebook” lapas, kurās varētu būt notikusi politiskā aģitācija, kas nav norādīta partiju atskaitēs. Tagad KNAB vērtēs, vai zem to darbībām ir slēpta samaksa.

„Mūs interesē, vai šeit ir veikti kaut kāda veida finansiāli ieguldījumi: vai ieraksti vai videorullīši ir apmaksāti, vai kāda veida samaksas slēptas, vai atklātas ir veiktas. Tad tas ir mūsu kompetencē. Ja ir vienkārši izveidots komikss vai „meme”, kas satur aģitācijas pazīmes, bet šeit nav konstatēta naudas klātbūtne, tad tas nav mūsu kompetencē,” skaidro KNAB pārstāvis Dāvis Sirmais.

Plašāk partiju aktivitāte sociālo tīklu vietnēs pirms 13.Saeimas vēlēšanām analizēta Latvijas Radio raidījumā "Īstenības izteiksme".

Pirms 13.Saeimas vēlēšanām maksimālais noteiktais priekšvēlēšanu aģitācijas limits vienai partijai bija vairāk nekā 500 tūkstoši eiro.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti