KNAB vērsīsies pret «deputātu kvotām»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis vērsties pret tā dēvētajām "deputātu kvotām", prasot no parlamentāriešiem vairāk atklātības, vēsta telekompānija LNT.

Jau ziņots, ka ik gadu, Saeimai lemjot par valsts budžeta projektu, tiek atvēlēta tā sauktā "deputātu kvota", proti, parlamentāriešiem ļauts pēc saviem ieskatiem piešķirt no budžeta noteiktas naudas summas vairāku tūkstošu eiro apmērā pašu izvēlētiem mērķiem. Nākamā gada budžetā šim mērķim iecerēts paredzēt aptuveni 2,8 miljonus eiro.

KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča LNT atzinusi, ka šāds naudas dalīšanas veids ir necaurskatāms un nesaprotams, tāpēc birojs ir sagatavojis izmaiņas Saeimas kārtības rullī.

"Mēģināsim šo jautājumu risināt caur atklātības prizmu, nosakot deputātiem pienākumu, līdzīgi kā jebkuru likuma grozījumu iesniegšanas gadījumos, tomēr identificēt, ar kādām personām viņi ir tikušies, ar kādām personām viņi ir diskutējuši par minētajiem jautājumiem, kāds ir konkrētā grozījuma pamatojums," skaidroja Jurča.

Tāpat tiek piedāvāts papildināt Saeimas deputātu Ētikas kodeksu, nosakot, ka jaunās kārtības neievērošana ir pārkāpums.

Sagatavotās izmaiņas KNAB plāno iesniegt oktobrī. Vispirms par tām būs jālemj valdībai.

Jau ziņots, ka 2015.gada decembrī biedrība "Sabiedrība par atklātību "Delna"" vērsās KNAB un Ģenerālprokuratūrā, lūdzot izvērtēt tā dēvēto deputātu kvotu tiesiskumu. Pēc "Delnas" domām, "deputātu kvotas" ir prettiesiskas un nav pieļaujamas. Kvotu piešķiršana ir necaurskatāma, turklāt nepastāv arī kontroles mehānisms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti