KNAB uzsācis kriminālprocesu saistībā ar invaliditātes kompensāciju iespējamu izkrāpšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šī gada 28.jūlijā ir uzsācis kriminālprocesu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti, lai atsevišķi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) darbinieki saņemtu vienreizējas kompensācijas 10 000 līdz 30 000 latu apmērā no Aizsardzības ministrijas par dienesta laikā iegūtu invaliditāti.


Pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts, ka kāds bijušais NBS darbinieks pieprasījis no personām naudu 2500 līdz 3500 latu apmērā par invaliditātes piešķiršanas nokārtošanu.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka vairākas personas - bijušais NBS darbinieks, vienojoties ar privāta veselības aprūpes uzņēmuma arodslimību ārstu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārstu - neirologu un Labklājības ministrijas Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas amatpersonu, - laika periodā no 2008.gada līdz 2010.gadam ir veikušas, iespējams, prettiesiskas darbības, lai tiktu nokārtota NBS darbinieku atvaļināšanās no dienesta veselības stāvokļa dēļ un tās saņemtu vienreizēju invaliditātes kompensāciju.

Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi ir pietiekami, lai KNAB izmeklētājs atzītu minētās četras personas par aizdomās turētajām noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

Aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts, bet amatpersonai arī aizliegums pildīt amata pienākumus.

Lietas izmeklēšanā KNAB sadarbojies ar Aizsardzības ministriju.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti