KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret diviem policistiem par kukuļņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai pagājušā gada decembrī uzsāktā kriminālprocesa materiālus par kukuļņemšanu, ko izdarījušas divas Valsts policijas amatpersonas.  

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības divus Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas inspektorus pēc Krimināllikuma 320.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm par kukuļņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona, atkārtoti personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka kriminālpolicijas inspektori, rīkojoties pretēji sava dienesta interesēm un būdami atbildīgi par automašīnu zādzību atklāšanu, nevis atklāja un novērsa prettiesiskās darbības autoservisā, bet, izmantojot savu dienesta stāvokli, no komercuzņēmuma pārstāvjiem pieprasīja kukuļus, lai policijas amatpersonas neveiktu pārbaudes attiecīgajā autoservisā.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka vienā gadījumā policijas amatpersonas pieprasījušas un pieņēmušas kukuli no autoservisa īpašniekiem 500 eiro un otrajā – 1 500 eiro apmērā. Veicot pretlikumīgās darbības, policisti, izmantojot savas profesionālās zināšanas noziegumu atklāšanā un ilggadējo kriminālpolicijā gūto pieredzi operatīvajā darbībā, īstenoja vairākus pasākumus, lai mazinātu nozieguma atklāšanas iespēju un pierādījumu iegūšanu.
Jau informēts, ka 2009.gada 25.decembrī KNAB izmeklētājs atzina kriminālpolicijas amatpersonas par aizdomās turētajām kukuļa pieprasīšanā un pieņemšanā un tām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – nodošana policijas uzraudzībā, aizliegums tuvoties noteiktai personai, noteiktas nodarbošanās aizliegums un aizliegums izbraukt no valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti