Panorāma

Kamaniņbraucēji gatavojas Ziemas olimpiskajām spēlēm

Panorāma

Valdība gandrīz gatava

RD Satiksmes departamenta kukuļošanas lieta nonāk prokuratūrā

KNAB rosina saukt pie kriminālatbildības 18 personas par kukuļošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai 2012.gada februārī uzsāktā kriminālprocesa materiālus saistībā ar iespējamo Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienesta amatpersonu kukuļošanu, lsm.lv informēja birojs.

Tādējādi KNAB ir ierosinājis kriminālvajāšanas pret piecām amatpersonām un 13 privātpersonām.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka Kontroles dienesta amatpersonas ilgstošā laika periodā rīkojās pretēji dienesta interesēm un pieņēma kukuļus no autopārvadātāju pārstāvjiem.

Par to kukuļdevēju interesēs netika pienācīgi veikti kontroles pienākumi, nekonstatētu pārkāpumi, nepiemēroti sodi par pārkāpumiem vai par tiem piemēroti mazākus sodus.

Kontroles dienesta amatpersonas pieņēmušas kukuļus kopsummā par 3757,32 eiro jeb 2646 latiem.

Satiksmes departaments krimināllietu nekomentē, kamēr no KNAB nav saņemti visi dokumenti. Departamenta pārstāve Ilze Dišlere Latvijas Televīzijai norādīja, ka četras, iespējamas, apsūdzētas personas departamentā vairs nestrādā, tikmēr piektā ar departamentu turpina darba attiecības.

KNAB jau iepriekš bija veicis kratīšanas Satiksmes departamentā. Pērn, 16.maijā KNAB darbinieki ieradās Rīgas domes iestādes telpās Ģertrūdes ielā blakus Barona centram ap vieniem pēcpusdienā, pieaicināja direktoru un juristu un vairākas stundas pavadīja iestādes pirmā stāva kabinetos, kur atrodas Kontroles dienests. KNAB atstāja departamentu pakāpeniski pa diviem, pa trim darbiniekiem, nesot mantas melnos miskastes maisos vai somās.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiāla informācija toreiz liecināja, ka kratīšana saistīta ar Kontroles dienesta darbu taksometru un mikroautobusu kontrolē. Turklāt šī nebija pirmā reize, kad KNAB izrādījis interesi par Satiksmes departamentu. Pērn februārī KNAB sāka kriminālprocesu pret Rīgas pašvaldības amatpersonām par kukuļņemšanu saistībā ar pārvadājumu kontroles neveikšanu, un piecas Kontroles dienesta amatpersonas atzītas par aizdomās turētajām ar kukuļošanu saistītu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā. Toreiz tika uzsākts kriminālprocess pret RD Satiksmes departamenta amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā, bet vēl viena persona tiek turēta aizdomās par kukuļošanas atbalstīšanu.

Šī nav vienīgā RD struktūra, kur bijis KNAB. Pagājušā gada jūnijā KNAB veica kratīšanu RD Mājokļu departamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti