KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām «ZM nekustamo īpašumu» lietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām par iespējamu gatavošanos ļaunprātīgi izmantot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kā arī šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, informēja KNAB. Rosina arī turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā sāktos piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesus pret divām juridiskām personām, kuru interesēs plānots, kā arī īstenots noziegums.

Jau ziņots, ka pret bijušo zemkopības ministru Robertu Dilbu, kurš kopš 2004. gada vada valsts SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" jeb ZMNĪ, ir sākts kriminālprocess par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Aizdomās tiek turēts arī bijušais uzņēmuma valdes loceklis Sergejs Zikins. Tāpat Latvijas Televīzijai zināms, ka viena no lietā iesaistītajām juridiskajām personām ir SIA "Augstceltne".

KNAB kriminālprocesu sāka šī gada 13. maijā, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī gatavošanos īstenot šo noziedzīgo nodarījumu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka divas valsts amatpersonas, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, ar fiziskās personas atbalstu Latvijā reģistrēta uzņēmuma interesēs panāca fiziskās personas pārstāvētā uzņēmuma uzvaru valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību publiskā iepirkuma konkursā.

Iepirkums saistīts ar ēkas uzkopšanas un uzturēšanas darbiem.

Vienlaikus viena no valsts amatpersonām ar cita uzņēmuma pārstāvētās fiziskās personas atbalstu gatavojās panākt, lai attiecīgais uzņēmums uzvarētu valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību rīkotā publiskajā iepirkumā par apsardzes nodrošināšanu. Šis noziedzīgais nodarījums netika izdarīts līdz galam no abu personu gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti