KNAB prasa atstādināt Rīgas Centrāltirgus vadītāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Rīgas domē ir saņemta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēstule, kurā pieprasīts no amata atstādināt pašvaldības AS "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētāju Anatoliju Abramovu.

Minēto aģentūrai LETA apliecināja Rīgas domes priekšsēdētājs un uzņēmuma kapitāldaļu turētājs Nils Ušakovs ("Saskaņa"). Viņš sacīja, ka lēmums par Abramova atrašanos amatā jāpieņem septiņu dienu laikā. Lēmums varētu tikt pieņemts piektdien, 23.oktobrī, apliecināja Rīgas mērs.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša norādīja, ka kriminālprocesā, kurā tiek izmeklēti Krimināllikuma 320.panta pirmajā daļā - par kukuļa pieņemšanu, izmantojot dienesta stāvokli - un 323.panta pirmajā daļā - par kukuļdošanu - paredzētie iespējami izdarītie noziedzīgie nodarījumi, "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājam ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Kā ziņots, KNAB vasarā veica kratīšanu Rīgas Centrāltirgū. Atsaucoties uz avotiem Rīgas domē, 7.jūlijā LTV vēstīja, ka korupcijas apkarotājiem ir aizdomas, ka tirgus darbinieki vēlreiz pārdevuši jau iepriekš pārdotas citu tirgotāju vietas brīdī, kad šis tirgotājs beidzis tirgošanos un devies prom.

Pēc LTV rīcībā esošās informācijas, kratīšana veikta arī Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētāja Abramova darba kabinetā.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldībai piederošās AS "Rīgas Centrāltirgus" apgrozījums 2013.gadā bija septiņi miljoni eiro salīdzinājumā ar 6,94 miljoniem iepriekšējā gadā, savukārt peļņa bija 156 502 eiro salīdzinājumā ar 564 408 eiro. Pagājušajā gadā uzņēmuma apgrozījums bija 7,10 miljoni eiro, bet peļņa palielinājās par 40% un bija 219 768 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Ieņēmumus pamatā veido ieņēmumi no tirdzniecības vietu iznomāšanas, telpu un ēku iznomāšanas un zemes iznomāšanas.

''Rīgas Centrāltirgus'' dibināts 1930.gada 2.novembrī, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada. ''Rīgas Centrāltirgus'' pamatkapitāls ir 10 060 036 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti